Ben Chilwell: Mój pierwszy mecz jako lewy obrońca był przeciwko Chelsea
Ben Chilwell: Mój pierwszy mecz jako lewy obrońca był przeciwko Chelsea

Ben Chilwell: Mój pierwszy mecz jako lewy obrońca był przeciwko Chelsea

Pierwszy mecz Bena Chilwella na pozycji lewego obrońcy był przeciwko jego obecnemu klubowi. Przed transferem do Leicester, Anglik spędził kilka lat Rushden & Diamonds. 

Chilwell początkowo występował jako napastnik, następnie jako środkowy pomocnik, aż w końcu wylądował na lewej obronie.

– Wybrałem się na test do Leicester jako środkowy pomocnik, ale wtedy odbył się mój pierwszy mecz w Cobham przeciwko Chelsea, a nasz lewy obrońca był kontuzjowany. Jako jedyny lewonożny piłkarz w zespole, przesunąłem się tam i przez resztę 6-tygodniowych testów grałem na tej pozycji.

– Przez następne kilka lat, gdy miałem około 16, ciągle pytałem trenera czy da mi kolejną szansę gry w środku pola, ponieważ była to pozycja na której chciałem zawsze grać i zawsze mi się podobała. Gdy wygrywaliśmy 3-0 lub 4-0, dostawałem 10 minut gry w pomocy, ale kiedy otrzymałem swoje stypendium, gra na lewej obronie zaczęła sprawiać mi radość i czułem, że w końcu znalazłem swoją pozycję.

– Nie chodzi tylko o defensywę. Gdy byłem pomocnikiem często przesuwałem się wyżej by strzelać bramki. Zdałem sobie sprawę, że bycie lewym obrońcą w nowoczesnym futbolu wymaga umiejętności atakowania i wtedy zacząłem czuć się dobrze na tej pozycji.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW