Lucas Piazon krytykuje system wypożyczeń Chelsea - Chelsea24News
Lucas Piazon krytykuje system wypożyczeń Chelsea
Lucas Piazon krytykuje system wypożyczeń Chelsea

Lucas Piazon krytykuje system wypożyczeń Chelsea

Po odejściu z Chelsea, Brazylijczyk skrytykował system wypożyczeń młodych piłkarzy, jaki stosuje zarząd The Blues. Piazon w swojej 9-letniej przygodzie na Stamford Bridge wystąpił zaledwie 3 razy w pierwszej drużynie.

Piazon przez 7 lat wypożyczany był do sześciu różnych krajów, komentując, że system zupełnie nie działa.

– Szczerze, za każdym razem wracaliśmy i udawaliśmy się na pre-season z nowym trenerem. W lato przychodzili nowi piłkarze i zawsze nam mówili: „Jeśli spiszesz się dobrze, trener może cię zatrzyma.” Jednak w głębi siebie wiedzieliśmy, że nie mamy żadnych szans, ponieważ wydawali duże sumy na nowych piłkarzy i to oni byli na pierwszym miejscu. Wiedzieliśmy, że będziemy tam trzy, cztery może pięć tygodni i oni spróbują nas wysłać na kolejne wypożyczenie.

– Na początku naprawdę czułem, że Chelsea mnie chce i robiłem wszystko jak najlepiej, aby wrócić. Ale po trzecim czy czwartym wypożyczeniu wiedziałem, że to tylko biznes. To było w stylu idziesz w świat i być może ktoś cię kupi i wtedy będziesz zadowolony, nie będziesz tu więcej grał.

– Kiedy przeprowadzałem się z Holandii do Niemiec, był to zupełnie inny świat, ponieważ liga niemiecka jest na zupełnie innym poziomie, niż holenderska. Może gdybym został w Niemczech wykonałbym lepszą robotę, ponieważ była to duża zmiana. To zawsze duża zmiana, która wymaga czasu. Musisz być cierpliwy, jednak kiedy jesteś na wypożyczeniu, to ta cierpliwość się kończy.

– Ciąży na tobie ogromna presja abyś wystąpił w meczu, ponieważ jesteś z Chelsea.

Źródło: Oh My Goal

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW