Mark Schwarzer chwali obecny sezon Edouarda Mendy’ego
Mark Schwarzer chwali obecny sezon Edouarda Mendy’ego

Mark Schwarzer chwali obecny sezon Edouarda Mendy’ego

Mark Schwarzer, były bramkarz Chelsea był pod wrażeniem gry Senegalczyka w obecnej kampanii. Mendy przybył na Stamford Bridge z Rennes za kwotę około 22 milionów funtów.

Początkowo, miał być tylko rywalem Kepy w walce o pierwszy skład. Jednak szybko to on został numerem jeden. W 21 meczach, 28-latek 11 razy zachowywał czyste konto. Mendy od początku jest w bardzo dobrej dyspozycji i szybko zadomowił się w Anglii.

Schwarzer, który ostatnie lata swojej kariery spędził właśnie na Stamford Bridge, ocenił Senegalczyka na B+ oraz podał jego mocne cechy.

– Myślę, że na razie zasługuje na B+, może A-. Myślę, że jest wystarczająco dobry, aby miał zagwarantowaną wyjściową jedenastkę. W dalszej części sezonu lepiej to zrozumiemy.

– Co w nim lubię? Lubię to, że wychodzi z bramki, dominować w polu karnym. To cechy, które rzadko widzisz w Premier League w dzisiejszych czasach.

Źródło: The Chelsea Chronicle

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW