Frank Lampard: To nie brak chęci jest przyczyną dyspozycji Havertza
Frank Lampard: To nie brak chęci jest przyczyną dyspozycji Havertza

Frank Lampard: To nie brak chęci jest przyczyną dyspozycji Havertza

21-latek w nie najlepszy sposób rozpoczął swoją przygodę na Stamford Bridge, jednak jego menedżer uważa, że nie jest to spowodowane brakiem chęci.

Po porażce z Leicester, Frank Lampard bronił Havertza, po tym jak spadła na niego krytyka. Były piłkarz Chelsea, Leicester oraz reprezentacji Niemiec, Robert Huth skrytykował występ oraz sposób poruszania się młodego Niemca. Przed niedzielnym mecze z Luton, Lampard zaprzeczył, jakoby to chęć do pracy była problemem 21-latka.

– Podczas pracy z Kaiem, nie zauważyłem, aby to brak chęci był jakąkolwiek przyczyną jego aktualnej dyspozycji. Czy w tym momencie jest tak pewny siebie, jak mógłby być? Nie, ponieważ przeżywa ciężkie chwile, tak jak reszta drużyny.

– Kevin de Bruyne czy Mo Salah to piłkarze, którzy w podobnym wieku byli w Chelsea. Odeszli, poświęcili czas i wrócili, a teraz są absolutnymi legendami Premier League. Nie chcę ciągle podbudowywać Kaia i nakładać na niego presję, ale musi nadejść czas dla młodszych graczy, którzy przychodzą do tej ligi, gdzie trzeba im dać czasu, cierpliwości i czasami trochę swobody. To nie jest tak, że wszystko wydarzy się w ciągu kilku miesięcy lub jednego występu.

– Ma styl, z którym czasami inne rzeczy nie idą w parze, to ludzie od razu chcą naskoczyć. Na przestrzeni lat widziałem takich piłkarzy, utalentowanych. Ale jego chęć, przestrzeń którą kryje w trakcie meczu jest czymś wielkim. Liczby w tym przypadku nie kłamią, on potrzebuje czasu, ponieważ w przeszłości widzieliśmy podobne historie.

– Dobrze go znam, jest dobrym chłopakiem, a moją pracą jest trenować go tak, jak innych młodych piłkarzy, którzy przybyli do drużyny w ostatnim czasie, aby wyrobili sobie prawdziwą markę i stale ich rozwijać. Teraz jest czas, aby dodać mu pewności siebie i okazać swoje wsparcie dla niego.

Brak formy Havertza jak i jego kolegi, Timo Wernera, odzwierciedla sezon Lamparda, bowiem obaj piłkarze byli zaangażowani w 11 bramek w Premier League. Po ukończeniu poprzedniego sezonu na 4 miejscu, Chelsea aktualnie znajduje się na 8 lokacie i pojawiają się sugestie, że klub nie potrzebował ściągać takiej liczby piłkarzy.

– Nie zgadzam się z tym. Odkąd przybyłem, miałem wcześniej dwa inne okienka. W pierwszym mieliśmy bana transferowego, w drugim natomiast nie sprowadziliśmy nikogo.

– Nie zauważyłem tego (że Chelsea ściąga za dużo piłkarzy). Ludzie zawsze będą gadać to co chcą, ale dla klubu zawsze starasz się iść do przodu. Mocno wierzę, że ci piłkarze staną się kimś wielkim dla Chelsea. Jest wielu młodych, świetnych piłkarzy. W tym momencie trudno znaleźć czas dla każdego z nich.

Źródło: Goal

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW