Puchar Angli: Chelsea vs Luton – zapowiedź spotkania
Puchar Angli: Chelsea vs Luton – zapowiedź spotkania

Puchar Angli: Chelsea vs Luton – zapowiedź spotkania

W niedzielę na Stamford Bridge w ramach 4 rundy Pucharu Anglii, Chelsea podejmie trzecioligowe Luton. The Blues będą mieli szansę by nieco poprawić nastroje nie tylko sympatyków klubu, ale i włodarzy. Czy uda im się ta sztuka?

Ostatni mecz w wykonaniu Londyńczyków to porażka z Leicester. Taki wynik sprawił, że co raz głośniej mówi się o zwolnieniu szkoleniowca Chelsea. Trudno się temu dziwić. Obfite okno transferowe w wykonaniu The Blues zdaje się bardziej szkodzić zespołowi niż pomagać. Nie chodzi tu tylko o oczekiwania wobec drużyny, ale i o adaptację nowych zawodników na boisku. W połączeniu ze znikomym okresem przygotowawczym otrzymujemy dokładnie tą sytuację w jakiej obecnie znajduje się Chelsea. Na boisku stagnacja, po za nim napięcie. Widać je również i na konferencjach Franka Lamparda, gdy ten publicznie krytykuje grę swoich zawodników. Takie zachowanie jeszcze nigdy nie wyszło menadżerowi zespołu na dobre, często kończyło się to tym, że ów szkoleniowiec tracił szatnię. Jak będzie tym razem? Dowiemy się tego na przestrzeni najbliższych kilku tygodni.

Jeśli chodzi o skład na niedzielny mecz to do kadry prawdopodobnie wróci James i Gilmour. Z kolei niepewny jest występ Kante i Giroud.

Luton Town

Trzynasta lokata w Championship oraz kiepska forma na wyjazdach. To pierwsze co zauważymy szukając informacji o tym zespole. Luton wygrało zaledwie jedno spotkanie na 8 jeśli mowa o meczach wyjazdowych. Dodatkowo przeciw Chelsea nie zobaczymy O’Kane, Cranie i Lockyera.  Ostatnie pięć spotkań tego zespołu to 3 porażki i 2 wygrane. Bilans bramkowy w tych meczach to 4 zdobyte i 4 stracone bramki.

Nie ma co się oszukiwać Luton przyjeżdża na pożarcie. Chelsea to rywal o klasę lepszy, dodatkowo ich menadżer jest postawiony pod ścianom, a wielu zawodników będzie chciało odbudować nieco swoje morale w tym starciu. Myślę, że The Blues wygrają ten pojedynek co najmniej 3 golami.

Pierwszy gwizdek o 13:00.


 

 

 

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od lat 14. Na tym portalu moja działko to w znacznej mierze zapowiedzi. Poza samym pisaniem interesuje się retoryką oraz montażem wideo.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW