Chris Sutton: Pobyt Tuchela może skończyć się łzami w oczach
Chris Sutton: Pobyt Tuchela może skończyć się łzami w oczach

Chris Sutton: Pobyt Tuchela może skończyć się łzami w oczach

Były napastnik Chelsea, Chris Sutton wierzy, że pobyt Thomasa Tuchela na Stamford Bridge zakończy się „ze łzami w oczach”. The Blues zwolnili w poniedziałek swoją legendę ze stanowiska menedżera, Franka Lamparda.

Jego zastępcą oficjalnie już został Thomas Tuchel. Jest to 13 menedżer za kadencji Romana Abramowicza. Sutton, który grał dla Chelsea przed przyjściem Rosjanina, nie jest zaskoczony, że ten zwolnił kolejnego trenera.

– Chelsea zwolniła Di Matteo sześć miesięcy po tym, jak ten zdobył dla nich Ligę Mistrzów. Zwolnili Ancelottiego na korytarzu Goodinson Park po tym, jak zajęli w lidze drugie miejsce. Teraz zwolnili Lamparda. To najbardziej bezwzględny klub.

– 5 grudnia, czyli 52 dni temu Chelsea była na czele Premier League, a 49 dni temu ustanowili serię 17 meczów bez porażki we wszystkich rozgrywkach. W tym czasie, Roman doszedł do konkluzji, że nie jest na tyle dobry. To krótkowzroczność w skrajnej postaci. Po meczu z Luton, Lampard mówił o pozytywnej atmosferze.

– Teraz stał się ostatnią ofiarą Abramowicza. W oświadczeniu klubu, Abramowicz powiedział, że zrobił coś, czego nie zrobiłby dla innego menedżera. Ale jednak zwolnił Lamparda.

– Thomas Tuchel jest w drodze, a ty możesz spodziewać się, że skończy się to ze łzami w oczach. Tuchel nie jest człowiekiem na tak, rozstał się ze swoimi dawnymi pracodawcami.

– Jego wybór mówi nam dużo o sposobie myślenia Abramowicza. On nie skupia się na budowaniu zespołu, tylko na wygrywaniu oraz jak najszybszym sposobie na wygrywanie. On nie myśli nad zatrudnieniem Tuchela i zwolnieniem go w ciągu 18 miesięcy tak długo, jak Niemiec będzie zdobywał trofea. Taką drogą kieruje się Abramowicz.

Źródło: Daily Mail

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW