OFICJALNIE: Thomas Tuchel menedżerem Chelsea
OFICJALNIE: Thomas Tuchel menedżerem Chelsea

OFICJALNIE: Thomas Tuchel menedżerem Chelsea

Thomas Tuchel został nowym menedżerem Chelsea – Niemiecki menedżer został wybrany na następcę Franka Lamparda.

Będzie to czwarty klub prowadzony przez niemieckiego szkoleniowca – wcześniej pracował w Mainz, Borussii Dortmund oraz Paris Saint-Germain. W dwóch ostatnich klubach udawało mu się zdobywać trofea – wygrał bowiem Puchar Niemiec i wszystko, co było do zdobycia we Francji. Tuchel dotarł również do finału Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie, gdzie jego ekipa uległa Bayernowi.

Będzie to pierwszy kontakt Tuchela z Premier League, do tej pory jedynie mierzył się z klubami z tego kraju, jednak nigdy nie przyszło mu pracować w tej lidze.

Tuchel jest najlepszym menedżerem w historii PSG pod względem punktów zdobytych w przeliczeniu na jedno rozegrane spotkanie – w 127 meczach, tryumfował aż 96 razy, 11 razy remisował. Jego drużyna zdobyła aż 348 bramek.

Thiago Silva oraz Christian Pulisic mieli już okazję pracować z menedżerem i obaj z pewnością optymistycznie zapatrują się na ponowną pracę z nim.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW