Zarząd Chelsea określił cele dla Thomasa Tuchela!
Zarząd Chelsea określił cele dla Thomasa Tuchela!

Zarząd Chelsea określił cele dla Thomasa Tuchela!

Thomas Tuchel debiutuje w lidze angielskiej, ale nie może liczyć na taryfę ulgową. Dziesiąte miejsce w lidze, fatalna forma – wszystko to sprawia, że zarząd oczekuje od Niemca rzeczy wielkich, a efekty mają być natychmiastowe.

Jak podaje The Daily Star, 47-letni szkoleniowiec został poinformowany przez szefostwo Chelsea, że absolutnym planem minimum jest kwalifikacja do Ligi Mistrzów. Aby tego dokonać The Blues muszą skończyć sezon w top 4 do którego tracą aktualnie 6 punktów, ale wraz z nimi o szczyt tabeli walczą takie ekipy jak Liverpool, Tottenham, Arsenal czy Leicester, które udowodniły, że łatwo się nie poddadzą.

Innym sposobem na grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie jest zwycięstwo w obecnej edycji, jednak to zadanie jawi się jako jeszcze trudniejsze, ponieważ już w 1/8 The Blues czeka starcie z Atletico Madrid. Ekipa z Madrytu świetnie radzi sobie w lidze hiszpańskiej i zdaje się być faworytem tego dwumeczu.

Kolejnym celem postawionym przed Tuchelem jest kontynuajca trendu zapoczątkowanego przez Lamparda polegającego na wprowadzaniu młodych piłkarzy do pierwszej drużyny. Przykłady Masona Mounta czy Reeca Jamesa pokazują, że mogą oni świadczyć o sile zespołu i oczekuje się, że Tuchel będzie stawiał na wychowanków.

Zarząd liczy również, że Niemiec będzie w stanie dotrzeć do swoich rodaków – Timo Wernera i Kaia Havertza, dzięki czemu po ciężkim starcie zdołają odpalić i udowodnić, że zainwestowane w nich pieniądze nie zostały wyrzucone w błoto.

Oczekiwania są ogromne, a czasu niewiele. Przed Thomasem Tuchelem jedno z największych wyzwań w jego karierze, czy podoła?

Źródło: Metro

 

 

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW