Johnson ujawnił największe wyzwanie Tuchela w Chelsea
Johnson ujawnił największe wyzwanie Tuchela w Chelsea

Johnson ujawnił największe wyzwanie Tuchela w Chelsea

Glen Johnson, były gracz Chelsea, zdradził jakie jego zdaniem jest największe wyzwanie Tuchela w nowym klubie. Anglik także pozdrowił Franka Lamparda.

– Tuchel musi mieć pomysł na graczy, którymi chce grać. To był problem Lamparda, bo nagle w klubie pojawiła się sporo grupa bardzo dobrych zawodników, ale w składzie może pojawić się tylko jedenastu graczy.

– Kiedy pojawia się nowy manager, każdy zawodnik reaguje inaczej. Zależy to od wieku, na jakim etapie kariery jest, jak gra. Niektórzy gracze, którzy dotychczas nie grali, nagle zakasają rękawy. Mają bowiem nadzieję, że otrzymają szansę od nowego trenera i wrócą do składu. Ci piłkarze, którzy mieli wywalczoną jedenastkę z kolei mogą wzdychać na myśl, że znowu muszą walczyć o uznanie trenera.

– Stołek trenera w Chelsea to najgorętsze krzesło na świecie. Nowy manager nie może pozwolić sobie na ryzyko, bo może stracić pracę w ciągu sześciu miesięcy. Dlatego będzie wybierał tych graczy, na których może polegać. Może być tak, że będzie w tym gronie jakiś młody chłopak, ale szczerze byłbym zaskoczony, gdyby Tuchel wybrał na początek jakiegoś wychowanka na osobę, której może zaufać. Mam nadzieję, że to nie utrudni im rozwoju.

– Ludzie niesłusznie oskarżają Lamparda o to, że wstrzymywał piłkarzy, czy nie dawał im szans na wyrażenie siebie – gracze powinni sami to robić. Nie sądzę, że zawodnicy mieli problem z formą ze względu na Lamparda.

– Myślę, że Frank będzie interesującą opcją na rynku trenerskim. To gość, którego łatwo polubić, jedno z największych nazwisk w historii futbolu. Tak jak Stevie, jest nadal na początku swojej kariery trenera, dlatego może się jeszcze sporo nauczyć. Z pewnością w Chelsea wyniósł dużo lekcji.

– W Anglii jest zapewne sporo osób, które chciałyby go zatrudnić na trenera.

Źródło: Metro

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW