Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Mecz z Burnley przed nami, czas więc na pierwszą przedmeczową konferencję prasową nowego menedżera.

Dlaczego wybrałeś Chelsea?

– Dlaczego nie. To szansa z jednym z największych klubów na świecie, w najbardziej wyrównanej lidze świata. Czuliśmy, że absolutnie nie możemy odrzucić okazji dołączenia do rodziny Chelsea. To był łatwy wybór.

Boisz się tego, że jako następca Lamparda zostaniesz skreślony przez fanów?

– Nie wiem, mam nadzieję, że nie, ponieważ byłoby to ciężkie dla drużyny. Fani są bardzo blisko drużyny, to robi sporą różnicę. Wiem, że było to ogromne rozczarowanie wśród kibiców Franka. Mam największy szacunek, byłem wielkim fanem Franka jako piłkarza.

– Klub uświadomił mnie, że to nie moja wina i nie mogę zmienić tej sytuacji. Decyzja została podjęta, a mi dano szansę.

Transfery

– Nie, ale ciężko jest mi teraz wybierać. Jestem zadowolony z tego, co widziałem dotychczas. N’Golo Kante wrócił do nas dzisiaj, więc mamy 22 piłkarzy oraz bramkarzy.

Co będzie sukcesem w Chelsea?

– Klub postawił sprawę jasno, tutaj chodzi o wyniki. Zawsze próbujemy osiągać wyniki, rozwijać piłkarzy, polepszać ich, podnosić ich wartość dobrymi występami. Jestem realistą, znalazłem się w klubie z wygrywaniem w DNA. Jestem tu, aby walczyć o każde trofeum. W tym roku Liga Mistrzów i FA Cup, Premier League wydaje się nierealne.

Werner, Havertz oraz piłkarze z akademii 

– Nie jestem pewny, może nie jest to największy problem w tym momencie. Uwielbiam pracę z piłkarzami z akademii, a my mamy sporo piłkarzy z akademii Chelsea w zespole, więc będziemy z nich korzystać do granic możliwości.

Spurs, twój ulubiony klub podczas dorastania?

– Musiałeś głęboko szukać, aby to znaleźć. Jako dziecko, nie miałem dostępu do meczów w telewizji, czasem leciały tylko skróty. Co jakiś czas leciał mecz Tottenhamu. Byłem wtedy młody, to było moje pierwsze doświadczenie, nie wiedziałem nawet, że to klub z Londynu. Teraz jestem świadomy, że pracuje z ich największym rywalem i możesz być pewny, zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pokonać ich w następnym tygodniu.

Wyzwania w połowie sezonu oraz napięty terminarz

– To bardzo duże wyzwanie. Tęsknimy za kibicami i ich energią, a zwłaszcza atmosfery i tej więzi. Z powodu pandemii, musimy zachowywać bezpieczną odległość, korzystamy z trzech szatni dla naszej drużyny, nie możemy być wszyscy razem na siłowni i nie możemy wspólnie się cieszyć podczas treningów. Takie małe detale, o którym nawet nie myślisz sprawiają największą różnicę.

Rozmawiałeś z Guardiolą o Premier League?

– Bardzo dużo z nim rozmawiałem odkąd zaczął tu pracować. Bardzo uważnie śledziłem tę ligę będąc we Francji czy Niemczech. Widzieliśmy wczoraj poziom fizyczności, oddanie oraz kompletnie inny poziom, do którego byliśmy przyzwyczajeni. Uwielbiam to, bo to pozwala wydobyć od nas i naszych piłkarzy wszystko co najlepsze.

Doświadczenie w meczu z Wolves, nie należy przywiązywać uwagi?

– Nie. To była niesprawiedliwa jedenastka. Nie było powodu, aby nie wystawić innych graczy, wszyscy zasłużyli na grę w pierwszej drużynie. Zaczynamy od zera. Podjąłem te decyzje, aby nabrać więcej doświadczenia. Nie wiem jak zmiana trenera wpłynęła na piłkarzy. Nie mamy żadnych problemów z zaufaniem.

Powrót Kante

– Kante najlepszy jest w formacji z dwoma „6”. Możemy wykorzystywać jego energię, zaangażowanie w grę, umiejętność powrotu i odbierania piłki w każdym miejscu na boisku. Jest świetnym pomocnikiem dla wszystkich, to cichy bohater, często niedoceniany, ale w dalszym ciągu to piłkarz klasy światowej.

Billy Gilmour/Mason Mount

– Chcę zdjąć z nich ciężar. Chcę im dać trochę odpowiedzialności w tym specjalnym momencie, aby nabrali doświadczenia i mieć ich przy sobie. Nie ma się czym martwić, podoba mi się to, co Mason pokazał do tej pory. Jest bardzo miłym i konkurencyjnym piłkarzem. W każdym meczu jaki widziałem dotychczas, Mason prowadził Chelsea. To najlepsza podstawa do wielkiego rozwoju. Jestem szczęśliwy mając go tutaj. Nie zatrzymam jego rozwoju i będę go prowadził.

– Billy wywarł na mnie dobre wrażenie. Jest bardzo strategicznym piłkarzem, rozumie futbol na wysokim poziomie, dobry w pierwszym kontakcie oraz mądrze się ustawia. Zobaczymy czy jest na odpowiednim poziomie fizycznym, jest bardzo szybki.

Źródło: Football London

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW