Były trener Havertza: przyjście Tuchela może być punktem zwrotnym w karierze Kaia
Były trener Havertza: przyjście Tuchela może być punktem zwrotnym w karierze Kaia

Były trener Havertza: przyjście Tuchela może być punktem zwrotnym w karierze Kaia

Fatalna forma i poziom daleki od tego, który Havertz prezentował w Bayerze Leverkusen były jednymi z powodów dla których praca Lamparda została oceniona jako poniżej oczekiwań. Zarząd liczy, że Tomasowi Tuchelowi uda się dotrzeć do młodego Niemca, a jego odblokowanie może być jednym z kluczowych czynników, które pozwolą powrócić The Blues na właściwe tory.

O tyle o ile w przypadku Wernera rozwiązaniem powinna okazać się taktyczna inteligencja Tuchela, który dostosuje pod swojego rodaka taktykę oraz dobierze mu odpowiednie zadania, o tyle z Havertzem może być ciężej. Kwota 72 milionów funtów w połączeniu ze słabymi występami zdaje się mocno przytłaczać 21-latka.

W tej sprawie głos zabrał Tayfun Korkut – turecki szkoleniowiec, który trenował Bayer Leverkusen gdy Havertz debiutował w ich barwach. Zna on również Thomasa Tuchela z którym nie tylko rywalizował jako menadżer w Bundeslidze, ale także grał razem za czasów juniorskich w akademii Stuttgartu.

– Cały czas uważam, że Kai jest jednym z największych talentów. Jest dużo czynników, które składają się na jego aktualną formę. Nie chcę go tłumaczyć, ale uważam, że musimy patrzeć szerzej.

Trzeba uwzględnić, że niedługo po transferze zaraził się koronawirusem. Oprócz wpływu jaki niewątpliwie miało to na jego dyspozycje fizyczną, choroba mogła się odbić na jego psychice. Jest to jego pierwszy duży transfer, znajduje się daleko od domu, a dodatkowo musiał spędzić kilka tygodni zamknięty na kwarantannie.

– Kai nie okazuje emocji, a gdy rzeczy idą nie po jego myśli staje się to przeszkodą. Ludzie zaczęli mu zarzucać, że mu nie zależy, że nie walczy, że jest leniwy. Czasem takie zamknięcie w sobie może pomagać, ale tym razem bardziej mu szkodzi i sprawia, że traci w oczach fanów.

– Jeżeli chodzi o Timo, to brakuje mu jedynie goli. Nigdy nie był typem piłkarza, który sam tworzy sobie okazje. Potrzebuje kolegów z drużyny, którzy odpowiednio dograją mu piłkę. Jeżeli zacznie wreszcie strzelać, to jestem przekonany, że się nie zatrzyma.

– Havertz jest inny, pozycja nie jest dla niego dużym problemem, ponieważ potrafi grać zarówno z prawej strony, jak i na środku. Najważniejsze aby okazać mu teraz wsparcie. Ludzie oczekują od niego rzeczy wielkich, ale to nie jest takie łatwe. Potrzebuje pewności siebie.

Rozwiązaniem może okazać się Thomas Tuchel, który od wtorku jest nowym menadżerem Chelsea. W pierwszym meczu na ławce dał Havertzowi pełne 90 minut i już teraz widać było dużą poprawę. Był często pod grą, starał się zdobywać przestrzeń, a w ostatniej akcji był bliski zdobycia zwycięskiego gola. Dodatkowo przebiegł w tym meczu aż 11.41 km, najwięcej ze wszystkich piłkarzy Chelsea.

Korkut podzielił się swoimi przemyśleniami odnośnie niemieckiego szkoleniowca.

– Znamy się z czasów juniorskich. Zawsze robił wszystko po swojemu, ale też zawsze był na wszystko przygotowany.

– Przez lata jego styl zmieniał się i ewoluował. Gdy zaczynał w Mainz stawiał na pressing i szybką grę. Po przejściu do PSG oparł taktykę o posiadanie piłki i powolne kreowanie akcji. Myślę, że w Chelsea pokaże coś jeszcze innego, bo ma do dyspozycji młodych piłkarzy, w których drzemie ogromny potencjał. Inaczej współpracuje się z piłkarzami, którzy mają już na swoim koncie trofea, a inaczej z takimi, którzy dopiero je zdobędą.

– Wydaje mi się, że Thomas będzie odpowiednią osobą dla Havertza nie tylko ze względu na swoje umiejętności taktyczne, ale także dzięki temu, że są rodakami. Można się rozwodzić na temat taktyk, ale nic nie zastąpi relacji międzyludzkich.

– W PSG i Dortmundzie współpracował z piłkarzami o bardzo podobnym profilu. Gdy spojrzymy na Lamparda z czasów gdy grał w piłkę, to jednak różnił się on od Havertza. Podchodził do wszystkiego dużo bardziej emocjonalnie i może właśnie dlatego nie mógł do niego dotrzeć.

– Myślę, że Thomas jest dla niego odpowiednim człowiekiem. To może być punkt zwrotny w karierze Kaia.

Źródło: Sky Sports

 

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW