„Uśmiech Wernera”- Thomas Tuchel ma plan na odbudowanie snajpera
„Uśmiech Wernera”- Thomas Tuchel ma plan na odbudowanie snajpera

„Uśmiech Wernera”- Thomas Tuchel ma plan na odbudowanie snajpera

Spadek formy niemieckiego napastnika The Blues dostrzeże każdy kto regularnie ogląda jego boiskowe poczynania, jednak nowy trener ma pomysł jak przywrócić napastnika do optymalnej dyspozycji.

Thomas Tuchel uważa, że to jego zadanie, aby przywrócić uśmiech na twarzy jego podopiecznego.

Ostatnie słabsze wyniki Chelsea odbiły się na formie indywidualnej większości napastników. Dyspozycja Timo Wernera pozostawia najwięcej do życzenia, aktualnie trwa jego passa 11 meczów bez zdobytego gola.

Tuchel: -Dlaczego nie wystawiłem go w wyjściowej jedenastce w środę? Widzę, że presja która na nim ciąży to dla niego duże utrudnienie.

-Bardzo mu zależy na poprawie, pokazuje niesamowity charakter. Napastnik nie powinien się przejmować, presja nie służy dobrze grze na tej pozycji. To nie jest ten typ człowieka. Jemu zależy i nie jest zadowolony ze swojej gry w ostatnim czasie.

-W tym momencie najważniejsze to odbudować jego pewność siebie, odnaleźć uśmiech i przestać wątpić w swoje możliwości. To moje zadanie, aby mu z tym pomóc a później zacząć szukać dla niego odpowiedniej pozycji.

-Znajdą się dla niego mecze. W środę mieliśmy 80% posiadania piłki, 90% czasu spędziliśmy na ostatnich 30 metrach. Są schematy w których styl Wernera doda nam jakości.

-To zawodnik o takim profilu, który lubi mieć dużo wolnej przestrzeni. Lubi grać ustawiony wysoko w ostatniej linii, to naturalne, ponieważ jest bardzo szybkim zawodnikiem. Powinien grać po lewej stronie i otrzymywać piłki w półprzestrzeniach na otwarte pole.

-Czy znajdziemy dla niego odpowiednią taktykę? To moja praca i jestem przekonany, że nam się to uda. On jest otwartym, miłym i pełnym chęci do nauki gościem.

Źródło: goal.com

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW