Premier League: Chelsea vs Burnley [zapowiedź] - Chelsea24News
Premier League: Chelsea vs Burnley [zapowiedź]
Premier League: Chelsea vs Burnley [zapowiedź]

Premier League: Chelsea vs Burnley [zapowiedź]

Już o godzinie 13:00 będziemy świadkami starcia o trzy punkty na Stamford Bridge pomiędzy Chelsea oraz Burnley. Przyjezdni zanotowali w tym sezonie zaledwie dwie wygrane na obcym gruncie. Czy The Blues okażą się mocniejszą stroną na boisku, a goście znów wrócą z pustymi rękoma?

Ostatni pojedynek w wykonaniu Londyńskiej ekipy to remis 0:0 z Wolverhampton. Podczas spotkania padło kilka rekordów, jednak to, jak i sam mecz został przyćmiony wydarzeniami z po za boiska. W końcu na Stamford Bridge nastąpiła zmiana trenera. Za sterami Chelsea stoi teraz Thomas Tuchel. Zarówno on jak i piłkarze nie mają zbyt wiele czasu, by przystosować się do nowej rzeczywistości. Przed The Blues jest bowiem swego rodzaju bieg wytrzymałościowy. Do 20 marca ekipa z niebieskiej części Londynu będzie rozgrywać po 2 spotkania tygodniowo. To ten okres pozwoli jasno określić na jakim etapie stoi Chelsea jako zespół oraz indywidualności jakie w nim funkcjonują. Przed niedzielnym starciem do składu powrócił Kante, o którym bardzo ciepło wypowiada się Tuchel.

Dwa zwycięstwa na wyjeździe

Połowa sezonu praktycznie już za nami i jakby nie patrzeć „dwa zwycięstwa” nie brzmią dobrze niezależnie, czy mówimy o starciach u siebie czy na wyjeździe. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę zespoły, przeciw którym The Clarets punktowali, to miejsca na szydere zwyczajnie nie ma. Wyższość drużyny Seana Dyche’a w bezpośrednim pojedynku musiały już uznać Arsenal i Liverpool. Na Stamford Bridge nie zobaczymy Taylora, Barnesa i prawdopodobnie Brownhilla.

Choć nie spodziewam się gradu bramek, to myślę że na końcu tego starcia zwycięska będzie Chelsea. Ostatnie ligowe spotkania Burnley (z wyjątkiem meczu z Aston Villą) kończyły się wynikami 1:0. I choć The Blues na papierze są zespołem mocniejszym to The Clarets będą walczyć do końca, choćby i o jeden punkt. Nie zapominajmy, że obecnie w meczach wyjazdowych mają już aż pięć czystych kont.


 

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od lat 14. Na tym portalu moja działko to w znacznej mierze zapowiedzi. Poza samym pisaniem interesuje się retoryką oraz montażem wideo.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW