Tuchel: Talent Havertza jest nieskończony
Tuchel: Talent Havertza jest nieskończony

Tuchel: Talent Havertza jest nieskończony

Thomas Tuchel odpowiedział na pytania dziennikarzy dotyczące formy Havertza, doceniając jego umiejętności i możliwości rozwoju. Młody Niemiec w ostatnim meczu przeciwko Wilkom pokazał się z dobrej strony, być może jest to zasługa przekazania mu większej swobody na boisku. Menedżer wypowiedział się na temat trudności, jakie ofensywny zawodnik spotkał na swojej drodze, jednak też pokazuje co dzięki temu może osiągnąć.

– On wygląda na gościa, którego trzeba popychać do przodu, na pewno nie przestaniemy tego robić. Będziemy go stale motywować. Premier League jest dla niego idealna, bo nie może odpoczywać. Jego talent zdaje się nie mieć końca, może się rozwijać cały czas. Podjął bardzo odważną decyzję o przenosinach do najmocniejszej ligi na świecie. Musicie to zrozumieć.

– Jestem ogromnym fanem Bayeru Leverkusen pod kątem rozwoju młodzieży. Przez ostatnie lata wypuścili na rynek świetnych piłkarzy, którzy pokazują niesamowity poziom. Jednak zmieniasz Leverkusen na Chelsea, kultura różni się drastycznie. Tutaj oczekiwania są całkowicie odmienne, niż te w Niemczech.

– Lądujesz w klubie, gdzie wszyscy mówią o trofeach i wygrywaniu ligi, to jest coś oczywistego dla tej drużyny. Zespół pragnie trofeów co roku, coraz więcej pucharów i medali. On nie zmienił tylko otoczenia patrząc pod kątem kraju czy ligi. On zmienił wszystko – pod kątem myślenia, ambicji i sam też musi do tego dojrzeć. Bardzo mi się to podoba, bo musi wyjść ze swojej strefy komfortu.

źródło: Metro

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW