Jak wyglądał pobyt Franka Lamparda w Chelsea?
Jak wyglądał pobyt Franka Lamparda w Chelsea?

Jak wyglądał pobyt Franka Lamparda w Chelsea?

Frank Lampard został zwolniony po 18 miesiącach swojej przygody na Stamford Bridge. Telegraph w swoim artykule przedstawił pewne sytuacje, które miał miejsce przed oraz w trakcie kadencji Anglika.

Zatrudnienie Franka Lamparda

Po zwolnieniu Maurizio Sarriego, gdy szukano nowego menedżera, Frank Lampard nie był postacią, którą Marina Granowskaja chciała przywitać na Stamford Bridge. Gdyby na rynku były dostępne bardziej doświadczone persony, poświęcono by więcej czasu na ich zatrudnienie.

Pomimo statusu legendy klubu, zatrudnienie Anglika zajęło znacznie więcej czasu, niż się spodziewano. W trakcie sezonu, gdy obowiązywał zakaz transferowy Lampard uważał, że w takich okolicznościach nie można go oceniać na tych samych zasadach co innych menedżerów. Jednak gdy wyniki w okresie świątecznych uległy znacznemu pogorszeniu, nieuniknione było zwolnienie Franka. W tym czasie potwierdziły się pogłoski, że Anglik był tylko dobrą osobą, aby przejść przez ten trudny okres w klubie.

Sytuacja w klubie

W Chelsea panuje jedna prosta zasada. Granowskaja wydaje każdemu polecenia i każdy wie co ma robić. To ona nadzorowała wszystko co działo się w klubie. Obserwowała wydatki oraz była w pokoju, kiedy Frank został zwolniony. Tak naprawdę Abramowicz przez całe 18 miesięcy nie rozmawiał ani razu z Lampardem.

Podczas letniego okienka transferowego, Anglik chciał pozbyć się z klubu starszych graczy, jak Marcos Alonso, Rudiger czy Jorginho. Granowskaja jednak nie zgodziła się na takie ruchy. Wszystkie decyzje dotyczące cen, sprzedaży i zakupów należą do Rosjanki. 46-latka chciała również zobaczyć, jak rozwinie się Kepa, ponieważ wydając na niego 80 milionów euro, wiązano z nim ogromne oczekiwania. Kiedy stało się jasne, że Hiszpan nie podołał zadaniu, Lampard mocno naciskał na transfer Jana Oblaka z Atletico. Klub uważał jednak, że 100 milionów euro to zbyt wiele.

Transfery

Zakup Kaia Havertza oraz przebywającego na wypożyczeniu Malanga Sarra były celami klubu, na które Lampard musiał się po prostu zgodzić. Można powiedzieć, że Anglik nie miał innego wyboru. Wybrańcami Lamparda byli natomiast Ben Chilwell, Timo Werner oraz Hakim Ziyech.

W trakcie letniego okienka, do klubu wpłynęła oferta za Jorginho z Arsenalu, jednak po analizie ze Scottem McLachlanem oraz Mattem Hallamem, Granowskaja nie zgodziła się na tę ofertę. Była również przeciwna sprzedaży piłkarzy w starszym wieku, jak Giroud czy Alonso.

Analitycy transferowi Chelsea, nie zgadzali się opinią Lamparda, że klub powinien za wszelką cenę sprowadzić Declana Rice’a na Stamford Bridge. Stwierdzono, że powody, dla których odszedł z akademii jeszcze w młodym wieku, pokrywają się z tymi, dlaczego nie warto było go sprowadzać.

Odejście z klubu

Podczas odejścia, Lampard żegnał się z Cechem w napiętych relacjach. Anglik publicznie mówił, że Czech to człowiek, u którego boku odnosił sukcesy. W rzeczywistości, Cech jako stały pracownik klubu pozostał lojalny Granowskaji. Na treningach pojawiał się codziennie, jednak nie w roli trenera bramkarzy, tylko jako kolejny bramkarz. Dodatkowo jego występ w zespole u23 wywołał nie małe zdziwienie.

W trakcie podejmowania decyzji o zwolnieniu. 46-latka nie kierowała się sentymentami, z czego jest znana. Niektóre rzeczy mogą sugerować, że Lampard ma inny nastrój w stosunku do klubu, niż ten, który opisywał w publicznych wypowiedziach. Lampard miał opuścić klub w słabych relacjach z niektórymi członkami zarządu, jednak nie było to nic w rodzaju zażenowania, jakie wywoływał John Terry.

Można powiedzieć, że jego status w klubie załatwił mu tę pracę po zaledwie jednym roku w karierze menedżerskiej, ale poza tym, nie był oceniany inaczej, niż jego poprzednicy.

Thomas Tuchel jest trzecim menedżerem wybranym przez Granowskają. 46-latce będzie zależało na tym, aby dowieść że jej wybór się sprawdzi i jest najlepszy po tym, jak nie udało się z Sarrim oraz Lampardem. Jednak wszyscy na pewno wiedzą, jak może skończyć się przygoda Niemca, jeśli ten nie udowodni swojej wartości.

Źródło: Telegraph

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW