Jose Mourinho: Tuchel ma predyspozycje, aby odnieść sukces w Chelsea
Jose Mourinho: Tuchel ma predyspozycje, aby odnieść sukces w Chelsea

Jose Mourinho: Tuchel ma predyspozycje, aby odnieść sukces w Chelsea

Trener lokalnego rywala, Jose Mourinho uważa, że Thomas Tuchel osiągnie sukces w Chelsea. Obaj panowie zmierzą się w czwartkowy wieczór, będzie to pierwszy poważny sprawdzian dla nowego szkoleniowca The Blues.

Portugalczyk na środowej konferencji prasowej pochwalił decyzję swoich byłych pracodawców o zatrudnieniu Tuchela twierdząc, że 47-latek ma wszelkie predyspozycje, aby odnieść sukces w Chelsea.

– Chelsea to Chelsea. Zmienili trenera, ale nie zmienili piłkarzy. Jest wielu świetnych piłkarzy, bardzo dużo potencjału. Frank był dobrym trenerem, zrobił dużo dobrej roboty. Teraz mają dobrego Tuchela.

– Przyszedł z ligi, której nie możesz porównywać do Premier League, ale jest przyzwyczajony do pracy z piłkarzami wielkiego kalibru, do szatni z wielkimi nazwiskami. Będzie dobrze pasował w klubie takim jak Chelsea.

Mourinho zasugerował, że Tuchel pomimo braku wielkiego trofeum jak Liga Mistrzów, nadal może być nazywany menedżerem klasy światowej.

– Zwycięstwo w Lidze Mistrzów to już historia. Jest wielu świetnych menedżerów na świecie, którzy nigdy jej nie wygrali. Czasami tak się zdarza.

– Z piłkarzami jest w pewnym sensie tak samo. Dla mnie, jeden z najlepszych piłkarzy ostatnich 20 lat, Zlatan Ibrahimovic, który ma 40 lat i nadal jest świetnym piłkarzem, nigdy nie wygrał Ligi Mistrzów. Więc czasem tak się może zdarzyć i to nie jest zależne od tego, czy jesteś fenomenalnym trenerem czy piłkarzem.

– Sądzę, że aby być w elitarnym gronie, musisz odnosić sukcesy w najlepszych ligach. Nie mówię teraz o Thomasie, liga francuska jest bardzo wyrównana, poza PSG, które gra w innej lidze.

– Największym wyzwaniem dla trenera jest praca w najlepszych ligach. W tym momencie, nasza liga jest najbardziej wymagająca.

Źródło: Express

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW