Jurgen Klinsmann: Tuchel potrzebuje czasu
Jurgen Klinsmann: Tuchel potrzebuje czasu

Jurgen Klinsmann: Tuchel potrzebuje czasu

Jurgen Klinsmann, legenda niemieckiej i amerykańskiej trenerki, w swoim felietonie opowiedział o swoich wrażeniach dotyczących przyjścia Thomasa Tuchela do Chelsea.

– Kiedy przejmujesz drużynę w trakcie sezonu, najważniejsze, abyś szybko się zaadaptował. Thomas Tuchel jest w ciągłym biegu od momentu, kiedy zastąpił na stanowisku trenera Franka Lamparda. Musiał już dzień po wejściu do klubu stanąć przy linii bocznej boiska, w weekend miał kolejny mecz, a teraz przygotowuje się do złożenia wizyty ekipie Jose Mourinho. A, i jeszcze zamknięcie okienka transferowego.

– Najlepsi trenerzy świata mają swoje znaki firmowe, które wnoszą do klubu. Mourinho np. wie, czego potrzebuje i nie owija w bawełnę. Jest bardzo konkretny, co jest powiązane z jego stylem gry. Może to nie wszystkim pasować, ale prawie wszędzie, gdzie był, coś wygrywał.

– W tym biznesie każdy ze sobą rozmawia, więc przed swoim przyjazdem do Londynu Tuchel był już „obgadany” przez piłkarzy. To może mu pomóc. Thiago Silva i Christian Pulisic mogli wspomnieć, że Tuchel to dobry gość, który świetnie inspiruje i motywuje. Thomas znał Pulisicia jako nastolatka, ale teraz dostaje go jako bardziej dojrzałego piłkarza. Amerykanin pokazuje charakter na boisku; żąda piłki i udowadnia, że dokonał dobrego wyboru, przychodząc do Chelsea.

– Oczekuje się od Tuchela, że Timo Werner i Kai Havertz znajdą przy nim topową formę. Prawdą jest, że trudno im się odnaleźć w lidze angielskiej, ale oboje są piłkarzami, którzy potrafią zrobić różnicę. Havertz wciąż ma ogromny potencjał, chociaż tyle już osiągnął. Trenerzy często mówią, że talent to tylko 50%. Tuchel będzie miał więc duży wpływ na to, jak zbuduje się ta druga połowa. Aby osiągnąć sukces, każdy trener potrzebuje czasu. Dobre relacje z właścicielami czy sztabem mogą pomóc, ale piłka to biznes, w którym często sprawdza się powiedzenie, że “dzień twojego zatrudnienia jest jednocześnie dniem twego zwolnienia”.

Źródło: ESPN

 

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW