Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Już jutro Chelsea zmierzy się z Tottenhamem – czas więc na przedmeczową konferencję Thomasa Tuchela. 

Jak bardzo wpłynął na Ciebie Mourinho?

– Jutro zmierzy się Tottenham z Chelsea, nie Jose ze mną. Cieszę się, że możemy rywalizować z tak silną drużyną, jaką jest Tottenham.

– Czy Mourinho był dla mnie wzorem do naśladowania? Szczerze mówiąc, gdy rozpoczynałem swoją karierę piłkarską, był ode mnie tak daleko, jak jest księżyc od słońca. Grałem w akademii, później w wyższych szczeblach rozgrywkowych, po prostu cieszyłem się każdego dnia.

– Nie mam wątpliwości, że jest on jednym z najlepszych menedżerów na świecie. Stworzył on Tottenham, który jest obecnie bardzo silny.

Jak dużym klubem jest Tottenham?

– Z nowym stadionem weszli na najwyższy poziom. Spurs to jeden z największych klubów w Anglii i na świecie.

Harry Kane

– Oczywiste jest to, że będzie łatwiej, gdy Kane nie zagra. Jest to obecnie jedna z najlepszych „9” na świecie. Jest to zawodnik, o którego posiadaniu w swojej drużynie marzy każdy menedżer. Na obecną chwilę wiemy, że nie zagra, jednak wszystko jest możliwe.

Jak sobie radzisz z Wernerem?

– Z każdym zawodnikiem staramy się zbudować silną relację. Każdy jest jednak inny, potrzebuje czegoś innego. Jeden potrzebuje bliskości, drugi woli być sam. Dlatego rozmawiamy z nim, aby dowiedzieć się, co mu odpowiada, żeby czuł się komfortowo.

– Chcemy, aby czuł się dobrze na boisku, dlatego chcemy mu zapewnić wszystko, co jest do tego potrzebne.

Mason Mount

– Mason bardzo dba o Chelsea, dba o kolegów z drużyny. Na treningach daje z siebie 100%. To świetna postawa.  Jeśli tak dalej pójdzie, to nie mam wątpliwości, że zostanie jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Ma wszystko, co do tego jest potrzebne. Musimy go w tym wspierać.

– Bardzo się cieszę, że jest otwartym i miłym facetem. W szatni panuje świetna atmosfera, a praca z Mountem oraz całym zespołem to ogromna przyjemność.

Zachowanie i atmosfera

– Jestem bardzo zadowolony z zachowania zawodników oraz atmosfery, jaka panuje teraz w klubie. Musimy teraz być skupieni i się nie poddawać, jeśli chcemy dalej się rozwijać jako zespół.

Ulubiony trunek po meczu?

– Jeśli wygramy mecz z Tottenhamem, prawdopodobnie napiję się ginu z tonikiem. Nie lubię piwa ani wina.

Akademia

– Obejrzałem mecz Chelsea U-18 i są na bardzo wysokim poziomie. Praca z nimi to czysta przyjemność, ponieważ są fizycznie zdolni do gry w Premier League. Bardzo się cieszę, że wszyscy zawodnicy z Akademii są świadomi wyzwania.

Pierwsze starcie z Mourinho?

– Myślę, że to jasne co on reprezentuje. Zawsze buduje silne i konkurencyjne drużyny. Zbudował Tottenham z takimi zawodnikami jak Sissoko, czy Hojbjerg, którzy wspierają defensywę. Mają też świetnych ofensywnych zawodników: Kane, Son, Bergwijn oraz Bale. Pokonanie ich będzie dla nas ogromnym wyzwaniem. Jesteśmy bardzo podekscytowani.

Rasistowskie wiadomości, które otrzymywał James

– Jestem w bliskiej relacji z Reece’em i nie ma powodów do zmartwień. Ma ogromne wsparcie. Nie rozmawialiśmy jednak w tej sprawie, ale zapewniam Was, że jest wszystko dobrze.

Kontuzje

– Zouma i Havertz wyszli dzisiaj na trening z drobnymi urazami. Obecnie wszystko sprawdzamy. Każdy z pozostałych zawodników będzie dostępny na jutrzejsze starcie.

Źródło: Football London

O autorze

Avatar

Nazywam się Patryk, mam 16lat. Mieszkam w woj. mazowieckim. Interesuję się piłką nożną, muzyką (zarówno słuchanie jak i od strony technicznej) oraz motoryzacją.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW