Senne widowisko na Tottenham Hotspur Stadium – The Blues wywożą trzy punkty w derbach!
Senne widowisko na Tottenham Hotspur Stadium – The Blues wywożą trzy punkty w derbach!

Senne widowisko na Tottenham Hotspur Stadium – The Blues wywożą trzy punkty w derbach!

Gdyby ktoś miał problemy z zasypianiem, to dzisiaj znalazł idealne remedium na swoje problemy – wystarczy obejrzeć powtórkę dzisiejszego spotkania i gwarantuję, że bez kilku głębszych nie da się przetrwać. 

Tottenham był przed tym spotkaniem w bardzo słabej formie, a dodatkowo brak Harry’ego Kane’a sprawiał, że trudno było liczyć im w tym meczu na cokolwiek.

Początek spotkania dał kibicom The Blues nadzieję na to, że mecz ten będzie pokazem siły ze strony The Blues, jednak poza dominacją w posiadaniu piłki, zawodnicy Thomasa Tuchela nie zachwycili niczym. Chelsea grała piłką, jednak nie kreowali sobie szans na bramkę, pierwsza z nich pojawiła się dopiero po rzucie karnym – Dier sfaulował Wernera, a Jorginho pewnie wykorzystał jedenastkę.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, jednak nawet posiadanie piłki przez The Blues nie było już tak bardzo nacechowane pewnością siebie. Tottenham jednak nie potrafił jakkolwiek odpowiedzieć i wyprowadzali nieliczne kontry, które kończyły się na defensorach gości.

Zawodnicy The Blues wyglądali dobrze do 30-40 metra, potem brakowało czegokolwiek, co mogłoby zaskoczyć rywala. Dość powiedzieć, że pierwszy celny strzał (poza karnym) ze strony The Blues, został oddany w ostatnich 15 minutach spotkania.

Jose Mourinho oraz jego piłkarze, nawet goniąc wynik, nie potrafili stworzyć większego zagrożenia pod bramką gości. To samo jednak mogła powiedzieć drużyna Chelsea, z tym że oni mieli dobry wynik i pomimo problemów z kreowaniem szans, mogli dojechać do końca spotkania z pozytywnym wynikiem.

W międzyczasie Tuchel dokonał trzech zmian – Christensen jeszcze w pierwszej połowie zmienił kontuzjowanego Silvę, Pulisic i Kante zmienili natomiast Hudsona-Odoi i Kovacicia.

Chelsea podtrzymuje dobrą passę spotkań pod wodzą Thomasa Tuchela, jednak trudno powiedzieć, że było to dobre spotkanie w wykonaniu The Blues. Wynik może cieszyć, jednak gra, zwłaszcza w drugiej połowie niezbyt. The Blues muszą mocno popracować nad kreowaniem szans, bowiem mieli z tym dzisiaj ogromne problemy.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW