Thomas Tuchel tłumaczy dlaczego zablokował wypożyczenie Gilmoura i Anjorina
Thomas Tuchel tłumaczy dlaczego zablokował wypożyczenie Gilmoura i Anjorina

Thomas Tuchel tłumaczy dlaczego zablokował wypożyczenie Gilmoura i Anjorina

Thomas Tuchel zdradził dlaczego nie zgodził się na wypożyczenie Billiego Gilmoura oraz Tino Anjorina w zakończonym już okienku transferowym.

Klub otrzymał oferty za obydwu zawodników, ostatecznie jednak wszystkie zostały odrzucone. Po Anjorina zgłosiło się kilka klubów z Championship, natomiast do pozyskania Gilmoura głównymi faworytami było Bournemouth oraz czarny koń tego sezonu Premier League – West Ham.

Młody Szkot cały czas walczy o pierwszy skład na Euro 2020, więc bez wątpienia wypożyczenie i regularna gra bardzo by mu pomogły. Z powodu kontuzji przegapił początek sezonu i po powrocie zagrał jedynie w 6 meczach we wszystkich rozgrywkach.

Tino Anjorin również nie miał jeszcze okazji na regularną grę w pierwszej drużynie. W tym sezonie dopiero pierwszy raz rozegrał mecz w barwach The Blues, jednak od dłuższego czasu trenuje z całym składem i najwidoczniej na treningach prezentował się na tyle dobrze, że niemiecki szkoleniowiec zdecydował się go zatrzymać.

Tak Tuchel uzasadnił swoją decyzję.

– To było chyba najspokojniejsze okienko w mojej karierze.

– Przyszedłem do klubu i poziom jaki zobaczyłem bardzo mnie ucieszył. Nie czułem potrzeby sprowadzania żadnego nowego piłkarza.

– Otrzymaliśmy oferty za Tino Anjorina i Billiego Gilmoura, jednak gdy zobaczyłem ich na treningu uznałem, że nie chcę stracić żadnego z nich.

– Billi jest bardzo, bardzo blisko grania w pierwszej drużynie.

– Tak naprawdę to nawet się nie zastanawiałem. Po prostu uznałem, że chcę pracować z każdym piłkarzem z tego składu.

Źródło: Metro

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW