Tuchel o nowej pozycji Hudsona-Odoi - Chelsea24News
Tuchel o nowej pozycji Hudsona-Odoi
Tuchel o nowej pozycji Hudsona-Odoi

Tuchel o nowej pozycji Hudsona-Odoi

Nowy menager, nowe zasady. U Thomasa Tuchela wszyscy zaczęli z czysta kartą. Jedną z niespodzianek, którą wprowadził nowy szkoleniowiec „The Blues” jest zmiana pozycj Hudsona-Odoi. Niemiecki trener tłumaczy, jak doszło do takiej decyzji.

– Nie wiedziałem, że nigdy wcześniej nie grał na wahadle. Może i dobrze, że go o to nie spytałem, bo zacząłbym mieć wątpliwości, czy podejmuję dobrą decyzję.

– Mieliśmy tylko jedną sesję treningową przed meczem z Wolves. Lecąc do Londynu, zastanawialiśmy się jaką formację wybrać, aby drużyna dobrze się czuła; aby defensywa była szczelna i abyśmy mogli  swobodnie atakować Granie „czwórką z tyłu” wymaga dyscypliny, a automatyzmy pomiędzy obrońcami muszą być bardzo zsynchronizowane.

Dlatego zdecydowaliśmy się wyjść z „piątką z tyłu”, ale nie chcieliśmy grać bardzo defensywnie. Myśleliśmy o wypróbowaniu na treningu Reece’a i Calluma w roli prawych wahadłowych. Hudson wypadł bardzo dobrze, a chcieliśmy mieć przynajmniej 4 ofensywnych piłkarzy na boisku od pierwszej minuty.

Pozwoliliśmy mu prowadzić, a on spisał się świetnie, pokazując wszystkie swoje walory: szybkość, sprawne odbudowanie formacji, drybling i dobre pojedynki jeden na jeden. Wykorzystał swoją szansę, więc nie było potrzeby zmiany. Z Burnley również rozegrał świetne spotkanie.

Możliwe, że ma jeszcze do poprawy pojedynki główkowe, ale to całkowicie normalne. Jestem bardzo szczęśliwy, że Callum był szczęśliwy, będąc na boisku. Dał z siebie wszystko, a tego od niego wymagaliśmy.

Źródło: Chelsea Official Site

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW