Jorginho: Zmieniłem technikę bo czułem, że będzie to lepsze rozwiązanie
Jorginho: Zmieniłem technikę bo czułem, że będzie to lepsze rozwiązanie

Jorginho: Zmieniłem technikę bo czułem, że będzie to lepsze rozwiązanie

We wczorajszym meczu, jedyną bramkę strzelił Jorginho, pewnie wykonując rzut karny. W wywiadzie pomeczowym dla oficjalnej strony Chelsea, Włoch opowiedział o nowej technice wykonywania jedenastek oraz o ciężkiej pracy od przybycia Thomasa Tuchela.

– To bardzo dobre uczucie. Ciężko pracowaliśmy. Wiedzieliśmy, że będzie to ciężki mecz, to były derby przeciwko mocnej drużynie. Zasłużyliśmy na zwycięstwo.

– Pierwsza połowa była dobra. Tworzyliśmy sobie szanse i mogliśmy strzelić więcej bramek. Być może mogliśmy dokonać lepszych wyborów w ostatnich minutach, musimy nad tym popracować. Musimy dalej pracować tak, jak to robimy i wtedy zobaczymy rezultaty.

– Dobrze się czułem przed rzutem karnym. Pracowałem nad tym, trenowałem, więc czułem się pewnie. Zmieniłem technikę, bo czułem, że będzie to lepszy wybór i zadziałało. Widziałeś jak się to skończyło.

Odkąd Tuchel przybył do klubu, Jorginho rozpoczął trzy mecze od pierwszej minuty i widać, że dobrze czuje się w tej formacji.

– Wiadomość, w której powiedział co chce widzieć był prosta. Mamy otwarte umysły, aby zrozumieć czego od nas oczekuje jak najszybciej, bo nie ma czasu do stracenia. Kiedy masz grupę ludzi, która otwarta jest na nowe pomysły, na naukę, na polepszanie się, a każdy z nas ma wspólny cel, to łatwiej się pracuje. Grupa z pokorą przyjęła to, co Tuchel chcę nam zaoferować.

– Musimy być pokorni nigdy nie myśląc, że to wystarczy. Nic jeszcze nie zrobiliśmy, kiedy czujesz się komfortowo, to moment w którym możesz upaść. Musimy pozostać spokojni, nadal ciężko pracować, a wtedy wyniki będą konsekwencją tego, co robimy na co dzień.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW