Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Chelsea pod wodzą Thomasa Tuchela pokonuje Spurs Jose Mourinho. Czas więc na pomeczową konferencję prasową menedżera The Blues.

Trzeci mecz w którym dominowaliście, czy tak według ciebie wygląda angielski futbol?

– Cóż, to także nasza jakość, zagraliśmy bardzo dobrze z przodu mając trójkę z tyłu, którzy grali z pewnością siebie. Nie zapominajmy, że Edou świetnie otwierał nam sytuacje , kiedy byliśmy pod presją, rozegrał świetny mecz.

– Jak już mówiłem, trójka z tyłu, także z Andreasem, który wszedł w trudnym momencie, była niesamowita. Dwie szóstki, Kovacic i Jorginho zagrali ze sobą bardzo dobrze.

– Ponadto trudno nas było naciskać na boisku, ponieważ emanowaliśmy pewnością siebie oraz mieliśmy jakość, to nasz cel. Mamy jakość by wprowadzić grę na połowę przeciwnika, atakować głęboko i konstruować akcje, a błędy zawsze się zdarzają.

– Im lepiej to robimy, tym trudniej jest bronić, a my graliśmy przeciwko Bergwijnowi, Sonowi, Lameli, Sissoko oraz ich kolegom z dużą intensywnością.

– Zapewniam was, że nie jest łatwo tak grać, to duży wysiłek. Te trzy mecze graliśmy na dużej intensywności, posiadaliśmy piłkę i to jest to, na czym mi zależy. Nie mam żadnych oczekiwań co do innych drużyn, wciąż musimy się poprawiać.

Jorginho spudłował trzy rzuty karne. Rozmawiałeś z nim o tym, i co sprawiło, że to właśnie jego wybrałeś?

– Chłopcy strzelali karne w ostatnich dniach po treningach. Mamy Willy’ego Caballero, a chłopcy strzelali karne, aby być pewni, a jeśli nie jesteś, to nie strzelasz gola.

– Więc masz dobry obraz tego, kto jest do tego zdolny, a dzisiaj wybraliśmy Masona i Jorginho. Tuż przed meczem spytałem Jorginho, czy czuje się pewnie wykonując jedenastkę, a on wyraźnie odpowiedział, że tak. Zaufaliśmy mu, ale nie rozmawiałem z nim w jaki sposób ma ją wykonać.

Uraz Thiago Silvy

– W niedzielę będzie bardzo ciasno. To dopiero za dwa dni, ale ciężki postawić diagnozę. Widziałem go w szatni z wielkim pasem wokół mięśnia. Będziemy musieli poczekać do jutra, aby to potwierdzić, ale myślę, że występ w niedzielę jest bardzo wątpliwy i nie sądzę, aby mógł zagrać.

Więcej szans, aby zabić mecz

– Musimy kreować więcej dogodnych sytuacji. To nasz cel i musimy nad tym pracować, nikogo za to nie obwiniam. To dla mnie praca i nikogo nie obwiniam, bo ja nigdy nie strzeliłem bramki w drugiej i trzeciej lidze.

– To najtrudniejsza lub jedna z najtrudniejszych rzeczy w piłce nożnej, aby strzelić bramkę i być spokojnym. Ale ufamy swoim piłkarzom i będziemy pracować aby wypracowywać więcej sytuacji, tworzyć dogodne sytuacje oraz być bardziej efektywnym. Trudno się o tym rozmawia z piłkarzami. Ogólnie rzecz biorąc każdy chce strzelać bramki z każdej pół-szansy i szansy jaką mamy. W Premier League nie ma o tym mowy, więc na razie nie ma się czym martwić.

To było dla ciebie duże zwycięstwo

– Generalnie jestem bardzo zadowolony z wyniku. Zasłużyliśmy na zwycięstwo. Byliśmy bardzo, bardzo dobrzy w pierwszej połowie. Dominowaliśmy, byliśmy silni przy piłce, w pressingu i nie pozwalaliśmy na kontr-ataki jednej z najgroźniejszych drużyn w Europie.

– Zabrakło nam precyzji w polu karnym, opanowania, aby strzelić drugą bramkę oraz kolejne, które rozstrzygnęłyby mecz. W drugiej połowie było trochę ciężej, mieliśmy kilka głupich strat, straciliśmy posiadanie i pewność siebie, ale nie straciliśmy intensywności i struktury obrony oraz odwagi, aby bronić wysoko.

– Jestem z tego bardzo zadowolony, to normalne. Jeśli dominujesz i nie strzelisz drugiej bramki, może przyjść chwila, gdzie będziesz cierpiał, a my byliśmy na to gotowi fizycznie i mentalnie, jestem bardzo zadowolony z tego wysiłku.

– Broniliśmy znakomicie. Mieliśmy kilka pół-szans, kilka w kontratakach, ale nie potrafiliśmy ich wykończyć. Stworzyliśmy tylko jedną szansę i to wtedy, gdy Tottenham sporo ryzykował, dlatego jestem szczęśliwy.

Źródło: Football London

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW