Tuchel: Werner nie posłuchał moich rad
Tuchel: Werner nie posłuchał moich rad

Tuchel: Werner nie posłuchał moich rad

Thomas Tuchel zdradził jakich porad udzielił Timo Wernerowi w trakcie wczorajszego meczu przeciwko Tottenhamowi. Chelsea wygrała, jednak niemieckiemu napastnikowi po raz kolejny nie udało się strzelić gola i to już 13 mecz z rzędu, w którym nie może trafić do siatki.

W przerwie przed stałym fragmentem gry, kamery zarejestrowały Tuchela, który przywołał do siebie Wernera i zaczął go instruować. Jednym z argumentów przemawiających za kandydaturą niemieckiego szkoleniowca był fakt, że może mieć lepszy kontakt ze swoimi rodakami, niż było to w przypadku Lamparda.

Kazałem mu strzelić gola, ale nie posłuchał – odpowiedział ze śmiechem Tuchel, zapytany co przekazał swojemu napastnikowi.

– Oczywiście żartuję, udzieliłem mu kilku porad odnośnie ustawiania. Momentami zbyt dużo się ruszał, a potrzebowaliśmy aby w niektórych akcjach nieco zwolnił i poczekał na dogodną sytuację.

W pierwszej połowie spotkania Timo Werner zdołał wywalczyć rzut karny. Mimo niemocy strzeleckiej i pewności jaką mogłoby przynieść odblokowanie się, to Jorginho wykonał jedenastkę. Niemiec wykonywał już karne w barwach The Blues, jednak Tuchel zdradził, że tym razem nie był on w ogóle brany pod uwagę.

– W ostatnim tygodniu zawodnicy wielokrotnie strzelali karne na treningach, żeby sprawdzić kto najlepiej znosi presję.

– W ten sposób udało się wyłonić dwóch najlepszych wykonawców – Masona Mounta i Jorginho. Ostatecznie to Włoch został numerem jeden.

Źródło: Metro

 

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW