Mateo Kovacic: Myślę, że wykonaliśmy dobrą robotę i jestem zadowolony z trzech punktów - Chelsea24News
Mateo Kovacic: Myślę, że wykonaliśmy dobrą robotę i jestem zadowolony z trzech punktów
Mateo Kovacic: Myślę, że wykonaliśmy dobrą robotę i jestem zadowolony z trzech punktów

Mateo Kovacic: Myślę, że wykonaliśmy dobrą robotę i jestem zadowolony z trzech punktów

Po wygranym spotkaniu z Tottenhamem, Mateo Kovacic udzielił wywiadu dla oficjalnej strony Chelsea. Chorwat opowiedział o derbowym spotkaniu oraz o początku współpracy z Thomasem Tuchelem.

– Jesteśmy zadowoleni ze zdobycia trzech punktów. Weszliśmy do gry pewni siebie, ponieważ mieliśmy za sobą dwa dobre spotkania i wiedzieliśmy, że możemy wygrać.

– Myślę, że wykonaliśmy dobrą robotę. Byliśmy troszkę niezadowoleni, że nie udało nam się strzelić drugiej bramki, aby zabić mecz. To mogłoby nam ułatwić ostatnie 15-20 minut, ale musimy być szczęśliwi, bo przeciwko Tottenhamowi zawsze gra się ciężko. To już 3 czyste konta, obrona jak i bramkarz grają fantastycznie, a to buduje naszą pewność.

– Cały zespół dobrze radzi sobie w defensywie, idzie nam świetnie i myślę, że w ostatnich trzech meczach bardzo się poprawiliśmy. Musimy ciągle iść do przodu, bo zostało jeszcze sporo meczów w sezonie i myślę, że możemy dokonać wielkich rzeczy.

Chorwat szybko ugruntował swoją pozycję pod wodzą Thomasa Tuchela, zaczynając każdy z trzech meczy od pierwszej minuty. Kovacic pochwalił wpływ nowego menedżera, jaki miał na cały zespół. Pomocnik wierzy, że Chelsea jest w stanie ponownie zagościć w czołówce tabeli.

– Dobrze zaczęliśmy z nowym menedżerem. Dwa zwycięstwa z rzędu i remis w jego pierwszym meczu. Wyjaśnił nam, czego dokładnie od nas oczekuje. Dobrze zaczęliśmy, ale myślę, że nadal możemy robić to jeszcze lepiej.

– Przeciwko Tottenhamowi zagraliśmy dobrze i myślę, że jeśli to utrzymamy, to na pewno wrócimy do TOP4. Myślę, że ta drużyna jest wystarczająco dobra i zasługujemy aby tam być, ale musimy sobie na to ciężko zapracować. Przyjrzyjmy się więc grze po grze i zobaczmy, dokąd nas to doprowadzi.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW