Premier League: Sheffield United vs Chelsea – zapowiedź spotkania
Premier League: Sheffield United vs Chelsea – zapowiedź spotkania

Premier League: Sheffield United vs Chelsea – zapowiedź spotkania

W niedzielę Chelsea stanie przed szansą na przedłużenie swojej imponującej serii pod nowym szkoleniowcem. Obecnie Londyńczycy zanotowali siedem oczek w trzech meczach. Jednak mecz z ich kolejnym rywalem może być nadzwyczaj trudny. The Blues uda się bowiem na Bramall Lane by zmierzyć się z ostatnim w tabeli Sheffield United.

Ostatnie starcie w wykonaniu ekipy Tuchela to wygrana w derbach Londynu z Tottenhamem 1:0. Pomimo, że to spotkanie samo w sobie nie zachwyciło, a Chelsea dalej zarzuca się brak umiejętności zabicia meczu, tak sam start zespołu z nowym szkoleniowcem napawa optymizmem. W meczu z Szablami zobaczymy pewnie kilka zmian, w końcu przed Chelsea jeden z cięższych okresów, gdzie będą rozgrywane 2 spotkania w tygodniu. Dodatkowo na boisku nie zobaczymy Silvy. Natomiast prawdopodobnie swoje minuty mogą dostać Zouma, Havertz, czy Kante.

Szable na krawędzi

Drużyna Wildera nie jest tak szczelna w obecnej kampani. Do tej pory Sheffield straciło 16 bramek na własnym gruncie. Z kolei do siedemnastego zespołu w tabeli traci 12 oczek. Ostatnimi czasy nie można jednak odmówić Szablom determinacji, by wyjść ze strefy spadkowej. Trzy zwycięstwa w ostatnich pięciu ligowych meczach. Warto zaznaczyć, że trzy punkty udało się im zdobyć także na Old Trafford. Przeciw Chelsea nie zobaczymy Ampadu, możliwe też, że w tym meczu nie zagra Baldock.

Jeśli chodzi o starcie pomiędzy tymi dwoma zespołami, to pomimo tego że Chelsea nie najlepiej radzi sobie na Bramall Lane, tak o wynik tego spotkania jestem spokojny. Może i Londyńczycy nie potrafią zabić meczu. Jednak od momentu przejęcia drużyny, przez Tuchela przeciwnicy The Blues nie są dopuszczani do głosu, i tak spotkanie za spotkaniem. Nie sądzę, by starcie z Szablami pomimo ich determinacji stanowiło wyjątek.

Pierwszy gwizdek o 20:15.


O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od lat 14. Na tym portalu moja działko to w znacznej mierze zapowiedzi. Poza samym pisaniem interesuje się retoryką oraz montażem wideo.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW