Wnioski po meczu z Tottenhamem
Wnioski po meczu z Tottenhamem

Wnioski po meczu z Tottenhamem

Chelsea wygrywa derbowe, bardzo ważne spotkanie z Tottenhamem 1:0 po bramce Jorginho z rzutu karnego. Zapraszam Was na wnioski z tego spotkania.

  1. Świetny jest Mason Mount. Ten chłopak ma niesamowitą przyszłość przed sobą. Jest ciągle najlepszy w tej drużynie w tym sezonie, nieprawdopodobne jest jego oddanie dla drużyny, wola walki. Każdą akcję Mase napędza, każda akcja ma jego stempel. Zawodnik meczu.
  2. Jorginho wrócił jako wykonawca rzutów karnych i trzeba przyznać, że zrobił to bardzo dobrze. W końcu karny wykonany w sposób „normalny”. Nie chce myśleć, co by się stało z Wernerem, który by zmarnował ten rzut karny.
  3. Mecz sam w sobie był senny, nudny. Jedna drużyna chciała mieć piłkę, druga niespecjalnie chciała przeszkadzać w posiadaniu piłki przez tę pierwszą drużynę. Przypomniał mi ten mecz czasy Maurizio Sarriego. Trochę zabrakło nam konsekwencji pod bramką, szkoda że strzały które oddajemy nie są strzałami celnymi. Nad tym aspektem ewidentnie Tuchel musi popracować.
  4. Na pewno trzeba pochwalić naszą defensywę. Szefem był Silva, ale po jego zejściu liderem został Azpilicueta i zagrał kolejne świetne spotkanie. Christensen również bardzo dobrze wyglądał po wejściu na boisko.
  5. Boli mnie widok Marcosa Alonso. Lewa strona znowu była niewidoczna u nas i wszystkie ataki przeprowadzaliśmy środkiem i prawą stroną. Nie wyobrażam sobie, żeby  po takim meczu Tuchel wystawił znowu Alonso, zwłaszcza że będziemy grać przeciwko jeszcze bardziej cofniętej drużynie.
  6. Bardzo cieszy czyste konto, wróciliśmy do stanu z początku sezonu gdzie do bramki wskoczył Edou. Nie tracimy goli, a na dodatek udaje nam się wygrać. Passa zwycięstw może przywrócić pewność siebie piłkarzom po słabym okresie na przełomie grudnia i stycznia.

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW