Wymęczone zwycięstwo z Sheffield przedłuża serię Tuchela w Chelsea!
Wymęczone zwycięstwo z Sheffield przedłuża serię Tuchela w Chelsea!

Wymęczone zwycięstwo z Sheffield przedłuża serię Tuchela w Chelsea!

Dzisiejsze spotkanie z Sheffield zapowiadało się na wiele łatwiejsze niż faktycznie było. Gospodarze postawili dzisiaj Chelsea bardzo trudne warunki i do końca meczu nie było pewne to, że goście wyjadą z trzema punktami.

Od początku spotkania Chelsea próbowała atakować, jednak kolejne podania nie przyniosły nic więcej, poza nabijaniem ich liczby. The Blues mieli problemy ze stworzeniem sytuacji bramkowej, z kolei to rywal atakował i mógł zdobyć gola.

Dopiero tuż przed przerwą pierwszego gola w meczu zdobył Mason Mount – doskonale zachował się Timo Werner, który wypatrzył młodszego kolegę z Anglii, a wychowankowi nie pozostało nic innego, jak umieścić piłkę w siatce strzałem przy słupku.

W drugiej połowie Sheffield wyrównało – jednak zrobił to właściwie Antonio Rudiger. Niemiec całkowicie nie zrozumiał się z Mendym i umieścił piłkę we własnej bramce, myląc swojego bramkarza.

Radość gospodarzy nie trwała jednak długo – Timo Werner wywalczył bowiem kolejnego karnego w swojej karierze w Chelsea. Mijając bramkarza został przez niego zahaczony, a Jorginho nie pozostało nic innego, jak tylko umieścić piłkę w siatce z jedenastu metrów.

Do końca spotkania nie wiadomo było, jak spotkanie się zakończy – Tuchel postanowił więc zabezpieczyć tyły. Zdjął bowiem zarówno Giroud, Chilwella i Wernera, a w ich miejsce wprowadził Hudsona-Odoi, Alonso oraz N’Golo Kante. The Blues kończyli więc ten mecz czterema ofensywnymi piłkarzami, jeżeli za takowego liczyć będziemy Jorginho.

Chelsea ostatecznie wygrywa kolejny mecz pod wodzą Thomasa Tuchela, jednak spotkanie to przyniosło więcej pytań niż odpowiedzi. Gra The Blues była słaba, a posiadanie piłki ponownie nie przekładało się na sytuacje bramkowe, teraz jednak wydawało się, że rywale nie przestraszyli się niebieskich.

The Blues czeka teraz spotkanie Pucharu Anglii z Barnsley, będzie to okazja do tego, aby przetestować kilku zawodników i być może nową formację. Tymczasem w tabeli ligowej The Blues wskakuje na piątą lokatę, punkt za Liverpoolem.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW