Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Chelsea wygrała kolejny mecz – tym razem z Sheffield United. Czas na pomeczowe wypowiedzi szkoleniowca!

Timo Werner

– Przy pierwszej bramce popisał się znakomitym rajdem, a przy drugiej świetnie wymyslił sobie to, aby mijać bramkarza. To był dla nas bardzo ważny rzut karny, podobnie jak w meczu z Tottenhamem. To oczywiste, że ta sytuacja w meczu ze Spurs, dała mu pewność siebie.

– Timo pracował niesamowicie ciężko i był bardzo zdyscyplinowany, gdy miał piłkę. Czuję, że jest coraz lepszy każdego dnia, a dzisiaj był wolny na murawie.

– Dlaczego zdjąłem Timo. Nie wiem jak to u was się mówi, nazywacie to ‚dead leg’, prawda? To nic poważnego, po prostu bardzo bolała go noga w tym momencie, myślę jednak, że wszystko będzie z nim OK.

Jorginho – dwa różne style wykonywania jedenastek

– Cenię oba style, ponieważ strzelił dwie bramki. Nie zamierzam mówić swoim piłkarzom, jak mają wykonywać jedenastki, nie będę tego robił, ponieważ grałem na niższym poziomie rozgrywkowym, jednak wiem jak duża presja spoczywa na strzelcu jedenastki. Nie zamierzam więc doradzać Jorgiemu, jak ma uderzać karne. Jestem szczęśliwy, że w obu przypadkach się nie pomylił.

Top4 

– Co mogę o tym powiedzieć? To oczywiste, że jesteśmy odpowiedzialni za tę sytuację, teraz jesteśmy bardzo blisko czołowej czwórki. Damy z siebie wszystko, aby osiągąć ten cel i otwarcie o tym mówiłem od początku. Musimy gonić ekipy nad nami, a są bardzo blisko. Musimy stale wygrywać i budować serię zwycięstw. Podchodzimy do każdego spotkania po kolei, nie wybiegamy daleko w przyszłość.

– Dzisiejszy mecz to idealny przykład. Co nam pomogłaby wiedza, że Sheffield jest tak nisko w tabeli? Kiedy przeanalizujesz ich ostatnie wyniki, to zobaczysz chociażby zwycięstwo z United. To obecnie zespół, który może rywalizować z każdym. Więc my chcemy po prostu przygotowywać się do kolejnych spotkań, a najbliższym meczem będzie pojedynek w Pucharze Anglii.

Christian Pulisic

– Christian musiał zająć się pewnymi osobistymi sprawami, rodzina zawsze jest najważniejsza, więc dałem mu wolne.

Thiago Silva

– Walczymy każdego dnia o to, aby przywrócić go do gry, na pewno wypada z gry w najbliższym meczu. To będą dla nas kluczowe dni, chciałbym aby wrócił na Southampton, to realistyczny termin, ale również ambitny. Znam Thiago, wiem że da z siebie wszystko, aby wrócić, to jednak uraz mięśniowy i nie możemy ryzykować.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW