Poznaliśmy wymagania płacowe Alaby
Poznaliśmy wymagania płacowe Alaby

Poznaliśmy wymagania płacowe Alaby

Chelsea znajduje się wśród klubów zainteresowanych pozyskaniem stopera Bayernu Monachium, Davida Alaby.

Umowa Austriaka wygasa wraz z końcem tego sezonu, będzie on więc mógł związać się z nowym klubem zupełnie za darmo. Stoper zamierza dzięki temu poprosić o wyższą pensję, jako że nowy pracodawca nie będzie musiał płacić za niego Bayernowi.

Mówi się, że Alaba oczekuje tygodniówki rzędu 400 tysięcy funtów – co oznacza, że gdyby trafił do Chelsea, zarabiałby o 100 tysięcy funtów więcej niż N’Golo Kante.

Na ten moment nie wiadomo, czy Chelsea przedłuży kontrakt Thiago Silvy – zawodnik znajduje się już w dość zaawansowanym wieku, dlatego na ten moment nie wiadomo nic o odnowieniu umowy o kolejny rok. Tuchel również nie myślał o tym, czy chce zatrzymać Silvę na kolejny sezon. Sam Brazylijczyk chętnie zostanie na Stamford Bridge.

Klub aktywnie poszukuje stopera, a Alaba wydaje się idealnym kandydatem. Trudno rzec jednak, czy klubu nie odstraszą wymagania finansowego gracza.

Oprócz Alaby, Chelsea monitoruje sytuację Upamecano oraz Gimeneza. Mówi się również o tym, że przyjście Tuchela może sprawić, że klub przyjrzy się Nicolasowi Sule.

Źródło: Telegraph

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW