Antonio Rüdiger: Tuchel chciał mnie w PSG
Antonio Rüdiger: Tuchel chciał mnie w PSG

Antonio Rüdiger: Tuchel chciał mnie w PSG

Antonio Rüdiger wsparł swoich rodaków, Kaia Havertza i Timo Wernera i opowiedział o ich początkach na Stamford Bridge.

– Mamy dobre relacje. Znałem ich, obydwu, już od dłuższego czasu, szczególnie Timo. Grałem z nim w Stuttgarcie. Kaia zdążyłem poznać podczas zgrupowań reprezentacji. Są bardzo utalentowani, choć teraz mogą być w małym dołku. Jeżeli oglądałeś występ Timo przeciwko Sheffield, wiesz, że był kluczową postacią. Wykonuje mnóstwo sprintów. Bramki same przyjdą. To odnosi się do obydwu. To jest ich pierwszy raz za granicą. Jak na razie grali tylko w Niemczech. Powiedziałbym, że dotychczas byli jedynie w takiej „bańce bezpieczeństwa”. Są obecnie na nowym terenie, a moim zadaniem jest im pomóc. Dodaję im otuchy i jestem dla nich wsparciem. Oczywiście, finalnie, to oni muszą zrobić swoje na boisku.

Opisał także swoje pierwsze doświadczenia po przeprowadzce do Anglii.

– Ja miałem trochę łatwiej, gdyż nie był to mój pierwszy transfer poza Niemcy. Mój czas we Włoszech mi pomógł, choć gra na Półwyspie Apenińskim jest inna. W Anglii wszystko dzieje się szybciej niż we Włoszech i Niemczech. Tutaj musisz być także silniejszy fizycznie. Musisz się do do tego dostosować, ale to wydarzyło się względnie szybko.

Wspomniał również o jego pierwszych odczuciach dotyczących nowego szkoleniowca Chelsea, Thomasa Tuchela.

– Wie czego chce – to najważniejsze wrażenie, jakie po sobie dotychczas zostawił. Ma swój styl, który jest bardzo korzystny dla wielu spośród naszych zawodników, co ma swoje odbicie w ostatnich wynikach. To jest dla niego bardzo dobry początek.

– Tuchel chciał mnie sprowadzić do PSG podczas letniego okienka transferowego, ale poza tym nigdy wcześniej nie rozmawialiśmy. Grałem jedynie przeciwko jego drużynom, więc wcześniej nie znaliśmy się.

Źródło: SkySport Germany

 

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW