FA Cup: Barnsley vs Chelsea [zapowiedź meczu] - Chelsea24News
FA Cup: Barnsley vs Chelsea [zapowiedź meczu]
FA Cup: Barnsley vs Chelsea [zapowiedź meczu]

FA Cup: Barnsley vs Chelsea [zapowiedź meczu]

W ramach piątej rundy FA Cup, Chelsea pojedzie na Oakwell Stadium, by zmierzyć się z Barnsley. W tym sezonie byliśmy świadkami starcia tych dwóch ekip i The Blues zdemolowali rywala 6:0. Czy tym razem spotkanie zakończy się podobnym wynikiem?

Od momentu przybycia Thomasa Tuchela na Stamford Bridge Chelsea nie zaznała porażki. W swoim ostatnim meczu Londyńczycy przedłużyli swoją serię, wygrywając 2:1 z Sheffield United. Obecny bilans pod wodzą nowego szkoleniowca to 3 zwycięstwa i remis. Czego możemy się spodziewać po czwartkowym starciu w Pucharze Anglii? Do składu powróci wychwalany przez Niemca, N’golo Kante. Niepewny jest z kolei występ Wernera, Pullisica oraz Havertza. Warto odnotować, że gdy ostatni raz Chelsea mierzyła się z Barnsley to właśnie Kai Havertz ustrzelił hat-tricka. Dodatkowo na boisku nie zobaczymy kontuzjowanego Silvy.

W ostatnim dwudziestoleciu, gdy The Blues mierzyli się z rywalami z niższej ligi w FA Cup, zaznała porażki tylko dwa razy. Pierwszy raz z Barnsley w sezonie 07/08, drugi raz to sezon 14/15, wówczas Londyńczycy ulegli Bradford.

Co u gospodarzy?

Barnsley obecnie zajmuje 12 lokatę w Championship. Natomiast jeśli chodzi o FA Cup jest to zespół obecnie najniżej notowany. Ostatni mecz The Tykes rozegrali, aż dwa tygodnie temu. Można więc założyć, że podopieczni Ismaela będą w pełni wypoczęci. Jeśli chodzi o skład to na pewno nie zobaczymy: Halme’a, Williamsa i Kitchinga. Do zespołu powróci natomiast Palmer i Sibbick. Możliwe, że zobaczymy również nowy nabytek Barnsley – Daryla Dike’a.

Ostatnie mecze w wykonaniu The Tykes to 2 remisy 2 porażki i zwycięstwo.

Kolejna runda FA Cup, kontynuowanie dobrej passy i łapanie rozpędu przed starciem z Atletico w Lidze Mistrzów, tak może wyglądać plan The Blues na najbliższy czas. Nie zapominajmy jednak, że to ten najmniej pozorny rywal, często krzyżuje plany. W końcu w swojej historii Barnsley postawiło się Londyńczykom nie raz (a jedenaście).

Pierwszy gwizdek o 21:00.


 

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od lat 14. Na tym portalu moja działko to w znacznej mierze zapowiedzi. Poza samym pisaniem interesuje się retoryką oraz montażem wideo.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW