Przedmeczowa konferencja Thomasa Tuchela
Przedmeczowa konferencja Thomasa Tuchela

Przedmeczowa konferencja Thomasa Tuchela

Jutro o 21 w ramach pucharu FA, Chelsea na Okawell Stadium rozegra mecz z Barnsley. Zapraszam na parę słów od naszego trenera.

Wiadomości o drużynie i ważność pucharu FA

– Gramy w każdych rozgrywkach po to, by wygrać. Każda runda jest najważniejsza, przegrana oznacza odpadnięcie z rozgrywek, więc jesteśmy bardzo skupieni. Prawdopodobnie ujrzycie wiele zmian. Wielu zawodników, którzy zasługiwali na bycie na boisku jeszcze na nim się nie znaleźli. Jest to moment, żeby na murawę wyszło kilku świeżych zawodników.

Kiedy zobaczymy Zyiecha?

– Mam nadzieję, że jutro zobaczymy najlepszą wersję Hakima.

Internetowe pogróżki

– Pogróżki czy hejt w social mediach czy bezpośrednio jest nie do zaakceptowania! Powinniśmy zrobić wszystko by to zatrzymać.

Upamecano i Haaland

– Rozumiem to pytanie, fani i dziennikarze chcieliby wiedzieć. Teraz jednak mamy luty i dużo czasu do okienka. Jeżeli mnie znacie to wiecie, że nie będę rozmawiał o żadnym piłkarzu, który ma ważny kontrakt. Uważam, że okazuje w ten sposób potrzebny szacunek. Wszystkie decyzje padną za zamkniętymi drzwiami, tyle mogę powiedziec.

N’Golo Kante

– Uważam, że Kante to taki gracz, który znajdzie się w planach każdego trenera na świecie. W przeszłości, byłem bardzo zdesperowany by mieć go w swojej drużynie. Jestem szczęśliwy, że go mam. Wpuściłem go w meczu z Tottenhamem i pomagał każdemu na boisku, właśnie taki jest. Widzieć go na żywo, jak trenuje, jaki skromny jest, jakość jaką daję drużynie to coś niesamowitego. Zacznie jutro w pierwszym składzie.

Jakieś niespodzianki?

– Doświadczenie angielskiej piłki przy linii bocznej to zupełnie inne odczucie. Panuje tutaj wielka intensywność gry i wielka dyscyplina w defensywie. Każdy ciężko walczy o wygraną. Nikt się nie zgadza na remis, czy przegraną.

Co by znaczyło wygranie w FA Cup?

– Byłoby to piękne, to jeden z najbardziej prestiżowych pucharów na świecie, a finał jest grany na Wembley. Nawet kiedy jesteś małym chłopcem, mieszkasz w Niemczech i nie masz internetu ani telewizje wiesz, co oznacza słowo Wembley. Jednakże, jutro jest najważniejszy mecz.

Jesteś zadowolony z graczy?

– Jestem zadowolony z mentalności i starań, które widzę. Widzę jakość piłkarzy każdego dnia. Oczywiście, chcemy jak najlepiej prowadzić graczy, ale widzimy determinacje i chęć podążania za planem. Początek jest bardzo dobry, jeżeli nauczymy się pewnych schematów będziemy w stanie lepiej atakować, grać szybciej i lepiej kontrolować grę. Znaleźliśmy wysoki poziom i musimy to podtrzymać.

Thiago Silva

– Jest poza kadrą, nie czuje się lepiej. Thiago spędza dużo czasu na leczeniu, znam go i wiem, że każdą minutę poświęca na to, by wrócić na boisko.

Kante i jego ścięgno udowe

– Nie jestem zaniepokojony żadnymi nowymi kontuzjami, mam pełne wsparcie działu medycznego. Jesteśmy w stanie dobrze kierować jego grą i dbać o niego. Nie mam żadnych wątpliwości, co do jego jakości. Jestem jego wielkim fanem, widzę to, co robi na boiskach Cobham, jak się stara. N’Golo sprawia, że drużyna jest lepsza.

Źródło: football.london

 

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW