Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Już w poniedziałek Chelsea zmierzy się z Newcastle w ramach kolejnego spotkania ligowego – czas na przedmeczowe wypowiedzi menedżera.

Christensen

– Nie doznał wstrząśnienia mózgu, jednak musiałem go zdjąć, bowiem czuł ból głowy.

Thiago Silva

– To zbyt wcześnie dla Thiago, celujemy w mecz z Southampton i ciężko nad tym pracujemy. Nie mogę niczego obiecać.

Havertz i Werner

– Mamy przed sobą jeszcze trzy treningi, Timo prawdopodobnie wróci na najbliższy mecz, jednak dla Kaia może być zbyt wcześnie.

Spotkanie z Barnsley

– Nie ma sensu być zbyt ostrym po tym meczu. Powinniśmy zrobić kilka rzeczy lepiej, jednak dawali z siebie wszystko. Cierpieliśmy w pierwszej połowie, w drugiej zaczęliśmy wyglądać lepiej i tuż po wznowieniu meczu, zagraliśmy najlepszy fragment w tym meczu. Ostatni kwadrans był jednak ponownie słaby w naszym wykonaniu.

– Trzeba jednak pamiętać, że dokonaliśmy dużej liczby zmian, niektórym brakowało rytmu oraz pewności siebie, a murawa nie sprzyjała dobrej grze.

– Zamierzamy przygotować się dobrze na spotkanie z Newcastle i przeanalizować to co było złe.

Agresja ze strony fanów w social media – jak porównasz to do innych krajów w których pracowałeś?

– Nie mam zbyt dużego doświadczenia, jeżeli chodzi o social media. Nie jestem typem człowieka, który spędza czas w ten sposób. Mogę żyć bez smartfona, nie tęskniłbym za nim.

– Nie czytam tego, co się o mnie pisze, nauczyłem się, aby tego nie robić, zarówno gdy mam dobry moment oraz gdy mam ten słabszy.

– Niezależnie od wszystkiego, czytanie o sobie może na ciebie wpłynąć, a później trudno to zatrzymać. A nie możesz pozwolić na to, aby coś na ciebie wpłynęło. Gdy każdy cię chwali, pewne rzeczy mogą ci umknąć, a gdy jesteś krytykowany, czujesz przygnębienie.

– Nadużycia ze strony fanów są dla mnie nie do przyjęcia i wiem, że każdy w klubie się z tym zgadza. Trzeba z tym walczyć.

Wiele spotkań w krótkim czasie

– Każdy menedżer na świecie potrzebuje około czterech tygodni, aby poznać nowy zespół – ich charakterystykę i nawyki. Być może to dobra rzecz, że gramy tyle spotkań, nie myślałem o tym, bowiem nie było na to czasu.

– W obecnej sytuacji podchodzimy do każdego spotkania indywidualnie, przygotowujemy się do każdego kolejnego. Mamy sporo spotkań przed sobą i wiemy, że musimy być coraz lepsi.

Hudson-Odoi otrzymał nową pozycję – umiejętność adaptacji podwyższy szanse na grę u innych graczy?

-Nie wiem, nie mam pojęcia czy to przewaga, czy nie. Kiedy masz specjalistę od grania na szóstce, to grasz nim na szóstce. Nie ma potrzeby wystawiania szóstki w roli środkowego obrońcy lub wahadłowego. Mamy jednak również takich graczy jak Callum, którzy mogą zaskoczyć rywala, to dlaczego by tego nie używać?

– W ostatnim meczu Callum zaczął jako prawoskrzydłowy, skończył na lewej stronie. To daje nam możliwość reagowania na boiskowe wydarzenia, stajemy się elastyczni.

Piłkarze z akademii 

– Jeżeli śledziłeś moją pracę w poprzednich klubach, to wiesz, że zawsze byli dla mnie ważni. Moje drzwi zawsze są otwarte dla wszystkich pracowników klubu – trenerzy akademii także mogą przyjść, aby porozmawiać. Uwielbiam oglądać treningi oraz spotkania drużyn młodzieżowych, teraz jednak (ze względu na covid), nie jest to możliwe.

– Zawsze wierzę w młodych zawodników, wiem że kolejni młodzi gracze mogą trafić do drużyny.

– Z drugiej strony, młodzi zawodnicy wybierający takie szkółki jak Chelsea, Paryż czy Dortmund, mają przed sobą niezwykle trudne zadanie. Czasami nie da się bezpośrednio trafić do drużyny, musisz iść na wypożyczenie i zaakceptować wyzwanie. Patrząc na tych chłopców wiem, że dadzą z siebie wszystko, aby zostać zawodnikami Chelsea.

Kai Havertz

– Jestem niemal przekonany, że zobaczymy jego pełen potencjał, jednak nie wiem jak długo nam to zajmie. Wiemy jak dużo potrafi, więc jest logika, że będzie pokazywał to na boisku. Każdy transfer jest jednak inny, czasami potrzebujesz więcej czasu na adaptację, czasami jest to proces. Wszystko co można zrobić to go wspierać, naciskać i wierzyć w niego.

– Nie ma wątpliwości, że on pokaże wiele, prędzej czy później. Niestety ominął ostatnie treningi i spotkania, jednak mamy nadzieję, że wróci w kolejnych dniach i pokaże wielki wpływ na drużynę.

Rotacja

– Przed nami trudne decyzje do podjęcia. Mam prawie wszystkich dostępnych graczy, co za tym idzie, będę musiał niektórych posadzić na ławce. Mam więc trzech graczy na pozycję szóstki (Kovacic, Jorginho, Kante), Gilmour jest czwartym. Potrzebujemy takiej jakości w zespole i nie martwię się tym. Nie da się osiągać celów, mając kadrę złożoną z 12-13 jakościowych zawodników.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW