Premier League: Chelsea vs Newcastle
Premier League: Chelsea vs Newcastle

Premier League: Chelsea vs Newcastle

24 kolejkę Premier League zakończy starcie Chelsea z Newcastle. Od momentu objęcia sterów przez Tuchela, Londyńczycy nie zaznali porażki. Czy The Blues rozpoczną kolejne zmagania już jako zespół z TOP 4?

Ligowi rywale Chelsea tracą punkt za punktem, w efekcie czego wygrana w poniedziałkowym starciu daje Londyńczykom miejsce w pierwszej czwórce. Seria zwycięstw i jeden remis, tak obecnie prezentuje się forma The Blues. Co więcej podopieczni Tuchela stracili tylko jedną bramkę, której strzelcem był Antonio Rudiger. O ile widać poprawę formy w zespole ze Stamford Bridge, tak gra sama w sobie się niewiele zmieniła, a prezencja zespołu na boisku zaczyna przypominać tę za Maurizio Sarriego. Potyczka z Barnsley to: 73% posiadania piłki, 6 strzałów łącznie, ale tylko jeden celny. Jeśli chodzi o skład na Sroki, to w dalszym ciągu nie zobaczymy Silvy i Havertza.

Osłabione Sroki

Ostatnie pięć spotkań Newcastle to 2 zwycięstwa i 3 porażki. Jeśli natomiast mówimy o ligowej tabeli to Sroki szybują nieco ponad strefą spadkową (siedem punktów przewagi). Steve Bruce dodatkowo nie będzie mógł w poniedziałek skorzystać z takich zawodników jak: Willson, Schar, Manquilo, Fernandes oraz Lascalles. Dodatkowo za kartki pauzuje Hendick.  Czy Bruce zdoła uszyć z pozostałego materiału solidny skład, by wywalczyć choćby punkt?

Patrząc na formę strzelecką Chelsea oraz fakt, że w Newcastle nie zobaczymy Willsona, nie nastawiałbym się na widowisko ze sporą ilością bramek. Niemniej jednak trzy punkty powinny zostać na Stamford Bridge, a seria bez porażki u siebie nad Srokami pozostanie nieprzerwana. Ostatni raz, gdy Newcastle wygrali z The Blues na wyjeździe miał miejsce w 2012 roku.

Pierwszy gwizdek o 21:00


 

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od lat 14. Na tym portalu moja działko to w znacznej mierze zapowiedzi. Poza samym pisaniem interesuje się retoryką oraz montażem wideo.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW