Młody talent PSG powędruje do Chelsea?
Młody talent PSG powędruje do Chelsea?

Młody talent PSG powędruje do Chelsea?

Według Foot Mercato, po przyjściu Thomasa Tuchela, Chelsea znacznie zbliżyła się do pozyskania Kaysa Ruiz-Atila. 18-latek uważany jest za ogromny talent, a niektórzy nazywają go „nowym Messim”.

Kiedy francuski klub objął Mauricio Pochettino, nastolatek nie znajduje już tak dużo szans na grę w pierwszym zespole. Warto zaznaczyć, że to pod wodzą Tuchela, Ruiz-Atila po raz pierwszy zadebiutował w seniorskiej drużynie. Pod skrzydłami Argentyńczyka, 18-latek nie dostał jeszcze szansy gry.

Jego kontrakt upływa w lipcu tego roku, a sam zawodnik byłby chętny na zmianę otoczenia. W ciągu najbliższych kilku dni, ma odbyć się spotkanie pomiędzy otoczeniem piłkarza, a działaczami The Blues. Inny klubem zainteresowanym piłkarzem jest Arsenal. Co więcej, londyński klub już wcześniej próbował pozyskać byłego piłkarza akademii Barcelony, jednak transakcja nie doszła do skutku.

18-latek już teraz porównywany jest do Leo Messiego. Ruiz-Atila także jest kreatywnym piłkarzem, który może zagrać prawą, jak i lewą nogą. W ciągu 7 występów w pierwszej drużynie PSG, piłkarz nie zdołał strzelić żadnej bramki, ani zanotować żadnej asysty.

Obecnie Francuz wyceniany jest na 3 miliony euro przez portal Transfermarkt.

Źródło: Foot Mercato

 

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW