Wnioski po meczu z Newcastle
Wnioski po meczu z Newcastle

Wnioski po meczu z Newcastle

Chelsea odnosi kolejne zwycięstwo w Premier League pod wodzą Tuchela, tym razem padło na Newcastle. Zapraszam Was na wnioski z tego spotkania.

  1. Bardzo dobry mecz rozegrał Mateo Kovacic. Był zdecydowanie najlepszym piłkarzem na boisku. Niesamowicie dobrze wychodziło mu robienie przewagi dryblingiem w środkowej strefie boiska, był nieuchwytny dla piłkarzy Newcastle.
  2. Słabszy występ Masona Mounta, nie był to poziom do jakiego nas przyzwyczaił. Chaotyczny, niedokładny, dawał się łatwo sprowokować. Na pewno musi oczyścić głowę Mason, bo to nasz najlepszy piłkarz w tym sezonie.
  3. Koszmarną wiadomość dla kibiców jest kontuzja Abrahama. Daje nam o wiele więcej niż wiekowy już Giroud, który ma problemy z bieganiem. Cieszy na pewno, że Francuz trafił do siatki, jednak poprzednie jego występy nie napawają optymizmem, a przed nami mecz z Atletico.
  4. Nie rozumiem czemu Tuchel w dalszym ciągu forsuje formacje z wahadłowymi. Gramy w niej bardzo ospale, nudno, bez pomysłu. Zabieramy jedno miejsce ofensywnemu piłkarzowi, a przecież to w tym miejscu Chelsea ma kłopot bogactwa. Mam nadzieje, że szybko od tego odejdziemy.
  5. Kolejnym aspektem niezrozumiałym dla mnie jest zmiana N’Golo Kante za Mounta. Czyli defensywny zawodnik wchodzi za bardzo ofensywnego. Gramy u siebie ze słabą drużyną i robimy defensywną zmianę. Kompletnie nie widzę w tym sensu.
  6. Kepa w bramce, mimo przyznania trenera, że to Edouard Mendy jest pierwszym wyborem tez jest dla mnie wielkim zaskoczeniem. Mimo, że Hiszpan zaliczył dobry występ to nie rozumiem sensu takiej zagrywki. Bramkarz to pozycja, która jest bardzo wrażliwa, a czyste konto dla Edou mogłoby go przybliżyć do walki o złote rękawice oraz zwyczajnie zwiększyć pewność siebie.
  7. W końcu Timo! Niemiec trafił do siatki chyba w ostatnim momencie, mam wrażenie że to własnie ostatni gwizdek dla Timo. Mecz z Atletico, decydująca faza sezonu. Miejmy nadzieję, że nasza nowa strzelba teraz na dobre wykorzysta swoje możliwości strzeleckie.

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW