Andreas Christensen: Tuchel powiedział, abyśmy czuli się komfortowo i uwierzyli w siebie
Andreas Christensen: Tuchel powiedział, abyśmy czuli się komfortowo i uwierzyli w siebie

Andreas Christensen: Tuchel powiedział, abyśmy czuli się komfortowo i uwierzyli w siebie

Od przyjścia Thomasa Tuchela, Andreas Christensen po raz kolejny udowadnia swoją wartość. Mecz z Newcastle był jego 4 spotkaniem z rzędu, 3 z czystym kontem.

Duńczyk wskoczył do składu w miejsce kontuzjowanego Thiago Silvy. Wystąpił w spotkaniach z Shieffield, Barnsley, Spurs oraz Newcastle. We wszystkich meczach w których wystąpił Chelsea straciła tylko jedną bramkę.

Po ostatnim spotkaniu, w wywiadzie dla oficjalnej strony Chelsea Duńczyk zdradził, co Tuchel powiedział obrońcom na boiskach treningowych.

– Zagrałem 4 mecze z rzędu i minęło trochę czasu, odkąd ostatni raz grałem tak często. Wszystko co trener mówi, to aby czuć się komfortowo.

– Jeśli nie musisz grać piłką, to tego nie rób. Poczekaj na kogoś kto przyjdzie i weźmie od ciebie piłkę, nie podejmuj decyzji w ostatnich sekundach. Wiedz co chcesz zrobić i po prostu to zrób.

– Powiedział, abyśmy czuli się komfortowo i wierzyli w siebie. W trójce obrońców gram w środku i czuję się tam dobrze. Teraz, gdy gramy dobrze i wygrywamy, pomaga nam to, więc nie musimy robić wiele, aby to zmienić.

Po wygranej z Newcastle, Chelsea wróciła do czołowej czwórki i traci 4 punkty do Leicester i Manchesteru United. 25-latek uważa, że cały zespół jest po tej samej stronie, co pomogło w rozwoju w nowej sytuacji.

– Myślę, że kiedy wróciliśmy do bycia jedną grupą, mieliśmy jeden cel od spadku formy, kiedy poczuliśmy, że nadchodzi. Wszyscy musimy mieć ten sam cel. Nie chodzi tylko o mierzenie w czołową trójkę czy czwórkę. Chcieliśmy wrócić na dobrą drogę i wiedzieliśmy, że jeśli nam się to uda, to wszystko będzie możliwe.

Christensen wypowiedział się również o Kepie, który od października zaliczył swój pierwszy mecz w Premier League.

– Myślę, że miał kilka dobrych interwencji. To może być kluczowe dla jego poczucia własnej wartości oraz dla całej grupy. Miło było go ponownie zobaczyć na boisku. Czuliśmy się dobrze, komfortowo mimo, że potrzebowaliśmy go dwa razy w drugiej połowie.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW