Jamie Carragher porównał Timo Wernera do Thierry’ego Henry’ego
Jamie Carragher porównał Timo Wernera do Thierry’ego Henry’ego

Jamie Carragher porównał Timo Wernera do Thierry’ego Henry’ego

Po meczu z Newcastle ekspert Sky Sports, Jamie Carragher porównał Timo Wernera do legendy Arsenalu, Thierry’ego Henry’ego.

W meczu ze Srokami, Niemiec zakończył swoją passę bez zdobytej bramki w Premier League, która trwała 14 meczów. Dodatkowo to po jego akcji, Giroud strzelił pierwszą bramkę w tym meczu. Klub nagrodził Wernera nagrodą zawodnika meczu.

W studiu Sky Sports, były obrońca Liverpoolu wypowiedział się o ustawieniu Wernera  i porównał je do ustawienia Henry’ego, który ze środka pola przesuwał się na lewą stronę i na odwrót.

– Był kluczowy. Chciałbym zobaczyć jego mapę kontaktów, ponieważ gdy przybył do Anglii, pytaliście na jakiej pozycji gra oraz jak ustawia się w formacji. Frank wystawiał go na lewym skrzydle i w środku. To było bardzo interesujące na jakiej pozycji grał dzisiaj. To było pomiędzy tymi dwoma.

– Widzisz jego mapę kontaktów i myślisz o Wernerze z Lipska, był prawie jak Thierry Henry. Oczywiście nie porównuję ich pod względem umiejętności, ale na tej pozycji widać, że chce tam biegać, tam dostawać piłkę.

– Wydaje mi się, że może również grać w formacji z dwoma napastnikami na „9”, jeśli będzie mądrze wykorzystywał swoją szybkość i sprinty. Jego ulubiona pozycja i największa siła jest wtedy, gdy może zbiegać do lewej strony.

Źródło: Football London

 

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW