Premier League domaga się zmian w nowej reformie UEFA
Premier League domaga się zmian w nowej reformie UEFA

Premier League domaga się zmian w nowej reformie UEFA

Nowe plany UEFA zakładają między innymi promocję drużyn na podstawie wyników w poprzednich rozgrywkach federacji, a nie jak dotychczas na podstawie miejsca w tabeli.

Przedstawiciele klubów z Premier League zagłosowali przeciwko wielu nowym reformom zaproponowanym przez UEFA. Nowy, szwajcarski system rozgrywek ma wejść w życie już w roku 2024.

Są pewne obawy, że nowe Champions League zmniejszy prestiż rozgrywkom ligowym. Przedstawiciele UEFA odbyli wiedokonferenjsę wraz z klubami aby przedyskutować ewentualne zmiany.

Zmiany skupiają się na trzech głównych punktach- zmiany w kalendarzu rozgrywek, miejscem rozgrywania spotkań i liczbie meczów.

Jeden z problemów angielskich klubów to Carabao Cup, w którym kluby występujące w Champions League nie miałyby możliwości rozgrywania meczów w pucharze.

Jakie plany ma UEFA?

Fazę grupową ma zastąpić system ligowy składający się z 36 zespołów. Każda drużyna grałaby 10 meczów i z nich wyłoniono by zwycięzcę. W nowym systemie pojawią się więc dodatkowe miejsca dla zespołów.

Uczestnicy rozgrywek zagrają 5 meczów w domu i 5 na wyjeździe. Pierwsze 8 zespołów awansuje do 1/16, miejsca od 9 do 24 zagrają play-offy o pozostałe 8 miejsc.

Poza tym awans do ligi byłby przyznawany na podstawie osiągnięć w rozgrywkach UEFA. Awans do Champions League i Ligi Europy byłby więc bardzo trudny dla klubów spoza europejskiej elity.

Działacze Premier League mają się domagać zakończenia fazy grupowej do grudnia.

Nowy system rozgrywek ma być odpowiedzią na projekt Superligi, o którym zrobiło się ostatnio głośno.

Klubami, które będą faworyzowane jest oczywiście Big 6, jednak pozostałe drużyny Premier League mogą odczuć drastyczne w skutkach różnice w przychodach. To oczywiste, że nie każdy w Anglii jest fanem pomysłu UEFA.

Liga angielska generuje największe przychody i płaci najwięcej swoim uczestnikom. Nowy system rozgrywek mógłby doprowadzić do spadku prestiżu samej ligi.

Źródło: Goal

 

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW