Przedmeczowa konferencja prasowa Tuchela
Przedmeczowa konferencja prasowa Tuchela

Przedmeczowa konferencja prasowa Tuchela

Już jutro Chelsea rozegra kolejne spotkanie ligowe – tym razem rywalem ekipy Tuchela będzie Southampton. Czas na przedmeczowe wypowiedzi menedżera.

Kontuzje

– Jesteśmy szczęśliwi, ponieważ Tammy czuje się dobrze i weźmie udział w treningu, a jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli, to znajdzie się w kadrze na mecz z Southampton. Thiago nie będzie w stanie zagrać, nie jest jeszcze gotów na ten mecz. Pulisic ma problemy z łydką, jednak nie jest to nic poważnego.

Timo Werner

– Timo zaliczył bardzo dobry start pod wodzą Franka. Moja opinia jest taka, że on z dnia na dzień nabiera coraz więcej pewności siebie i kolejne bramki przyjdą. Cieszy również to, że od początku nawiązał więź z poprzednim menedżerem, to na pewno bardzo mu pomogło w tym, aby się zaaklimatyzować.

Kolejne mecze będą wiele trudniejsze niż dotychczasowe

– Graliśmy jednak już spotkania z wielkimi rywalami, takimi jak Tottenham. Chcemy pokazywać swój styl gry nawet przeciwko rywalom z najwyższej półki, nie ma znaczenia przeciwko komu występujemy, chcemy pokazywać swój futbol. Powiedziałbym nawet, że Barnsley było najtrudniejszą drużyną do pokonania. Jesteśmy gotowi na wyzwanie, które na nas czeka w sobotę.

Bramkarz

– Nic się nie zmieniło – Edou jest naszym numerem jeden i zasługuje na to, aby nim być. Wszystko było oczywiste od dawna. Potrzebujemy trzech bramkarzy, a każdy z nich jest gotowy. Aby rywalizować na najwyższym poziomie potrzebujemy szerokiej kadry, nawet jeżeli chodzi o obsadę pozycji bramkarza.

Napięty terminarz

– Moi piłkarze są bardzo zaangażowani, wykazują niezwykłą etykę pracy, mamy ogromną rywalizację o miejsce w zespole. Mamy jednak mało czasu na pracę na boiskach treningowych, pracujemy więc sporo za pomocą sesji video, staramy się także używać samych meczów do poprawy pewnych aspektów.

Ufasz swoim piłkarzom?

– Nie mam powodu, aby im nie ufać. Od pierwszych minut, dają mi to, czego od nich oczekuję. Każdy z zawodników jest zaangażowany w nasz projekt i mam świetne relacje z zawodnikami. To przyjemność pracować z tymi ludźmi.

Fikayo Tomori

– Będę szczery – nie spędziłem zbyt wiele czasu na rozmyślaniach o nim. Każdą minutę poświęcam na to, aby myśleć o zawodnikach, których posiadam obecnie. Chelsea ma wielu zawodników na wypożyczeniach i będziemy o nich rozmawiać i myśleć w kolejnych tygodniach czy miesiącach. Mam swoje zdanie o tym piłkarzu, jednak jest ono bardzo ogólne – to piłkarz z ogromnym potencjałem.

Christian Pulisic

– Moja praca to wyciąganie z moich piłkarzy wszystkiego co najlepsze. To wyzwanie, aby utrzymać jego najwyższy poziom i stale go rozwijać. Nie mam obaw o niego. Wczoraj przestał trenować, nie powiedziałbym jednak, że to kontuzja, to po prostu zapobieganie pewnym rzeczom ze względu na jego historię urazów. Ważną rzeczą dla Christiana jest to, aby myślał pozytywnie.

Hakim Ziyech

– Mała liczba minut dla Hakima to moja wina, to moja decyzja. Mam w kadrze wielu graczy, więc moje decyzje będą dla niektórych niezrozumiałe, mam przed sobą trudne dylematy. To jednak dobrze, oznacza to bowiem, że nasza kadra jest naprawdę jakościowa. Hakim cierpi na moich wyborach i rozumiem, że to moja odpowiedzialność. Jestem jednak przekonany, że czeka nas tyle wyzwań, że potrzebujemy wszystkich naszych graczy.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW