Tomori o kulisach odejścia
Tomori o kulisach odejścia

Tomori o kulisach odejścia

Fikayo Tomori udzielił wywiadu o tym, co było przyczyną opuszczenia Chelsea na rzecz AC Milan.

Wychowanek The Blues jest wypożyczony do klubu z Mediolanu, jednak już teraz mówi się o tym, że Milan skorzysta z klauzuli wykupu zawartej w umowie i Tomori po zakończeniu sezonu odejdzie tam na stałe.

– Mój agent powiedział mi, że Milan chce mnie pozyskać. Zapytał mnie również o to, czy wiem, kto jest ich dyrektorem technicznym. Gdy powiedział mi, że to Paolo Maldini, nie wiedziałem co powiedzieć.

– Oczywiście, nie byłem w stanie odmówić, powiedziałem że chcę porozmawiać. Zaplanowano więc rozmowę przez internet i wtedy zobaczyłem Maldiniego na moim ekranie. Rozmawiał ze mną po angielsku, mówił doskonale, to było dla mnie bardzo dziwne. Ja natomiast myślałem tylko o tym, że rozmawiam z Maldinim. Musiałem przemyśleć tylko to, czy chcę przenosić się do innego kraju.

– Maldini jest bardzo często na boiskach treningowych, zawsze nam gratuluje i pochwala za dobre rzeczy. To legendarny defensor, więc jego pochwały znaczą więcej. To tak jakby sam Leo Messi chwalił młodych, ofensywnych piłkarzy.

– W Premier League wiele większą rolę odgrywa instynkt, tempo jest szybsze, ważne są również warunki fizyczne. Teraz muszę więcej myśleć podczas meczów, staram się zbierać doświadczenie z każdego dnia tutaj.

– Rok 2020 był dla mnie bardzo trudny jeżeli chodzi o futbol. Był dla mnie bardzo odmienny od tego, co działo się rok wcześniej. Grałem wówczas wiele spotkań, a potem nie otrzymywałem praktycznie żadnych szans. W 2019 roku czułem, że moja kariera nabiera tempa, a rok później byłem na dnie. To było trudne.

– Przed sezonem poczułem, że przez ostatnie sześć miesięcy nie grałem zbyt wiele, dlatego najlepszym wyjściem będzie odejście na wypożyczenie i powrót do Chelsea, po rozegraniu pełnego sezonu w Premier League. Menedżer powiedział mi jednak, że jestem w jego planach na ten sezon i nie otrzymałem zgody na wypożyczenie.

–  Dopiero na kilka godzin przed zakończeniem okna otrzymałem wiadomość od menedżera, który powiedział mi, że powinienem jednak odejść do West Hamu na wypożyczenie. To było dla mnie szokujące, ponieważ nawet nie rozmawialiśmy o tym klubie wcześniej. Ustaliliśmy nieco wcześniej z tatą i agentem, że jeżeli wypożyczenie do Evertonu się nie uda, to zostanę w Chelsea i będę walczył o miejsce w składzie. Kiedy więc w ostatnich godzinach okna przybyła oferta z West Hamu, nie potrafiłem już zmienić nastawienia.

– Zawsze będę wdzięczny Lampardowi za to, że dał mi szansę. Być może myślał, że przez naszą historię w Derby, łatwiej będzie mi zrozumieć to, czemu zostałem odsunięty później. Z mojej jednak perspektywy, było to jeszcze trudniejsze do zaakceptowania, ze względu na to, co przeszliśmy razem w poprzednim klubie.

– Zostałem na stałe odsunięty od składu, nie wiedziałem co się stało. Poszedłem z nim porozmawiać, a on powiedział mi tylko, że muszę więcej pracować. Zawsze dawałem z siebie wszystko, a on nigdy mi nie wyjaśnił o co chodziło.

– Nie mam pojęcia co się wydarzyło, nigdy mi tego nie wyjaśnił. Kiedy trafiłem do Milanu, otrzymałem od niego pozytywnie nacechowaną wiadomość. To było jednak dziwne – ja nie byłem już graczem Chelsea, a on menedżerem klubu. To było jednak bardzo miłe i doceniam to bardzo mocno. Nie żywię do niego urazy, staram się iść do przodu i być coraz silniejszym po takich sytuacjach. To było dla mnie wyzwanie, wyzwanie dla mojej mentalności. Obiecałem sobie, że niezależnie od tego, ile pozostanę w Milanie, będę dawał z siebie wszystko każdego dnia.

– Nie powiem, że nigdy nie wrócę do Chelsea. Na ten moment jednak, nie jestem zawodnikiem Chelsea, jestem piłkarzem Milanu i skupiam się wyłącznie na klubie z Mediolanu. Mogę mieć wspaniałą karierę tutaj.

– Myślę, że jestem w stanie wywalczyć sobie miejsce w kadrze na zbliżające się Euro. Jeżeli podczas następnego zgrupowania nie otrzymam powołania, wówczas będę myślał co dalej, teraz jednak mam nadzieję, że będę w stanie zaimponować selekcjonerowi. Chcę grać dla reprezentacji Anglii.

Źródło: Telegraph

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW