Czy dobra reputacja Kante pomogła mu uniknąć czerwonej kartki?
Czy dobra reputacja Kante pomogła mu uniknąć czerwonej kartki?

Czy dobra reputacja Kante pomogła mu uniknąć czerwonej kartki?

N’Golo Kante miał szczęście, że nie został wyrzucony z boiska, jak donosi TalkSport.

Thomas Tuchel wybrał Francuza do pierwszej jedenastki po raz pierwszy od objęcia sterów. Po sporej dawce krytyki, zagrał przyzwoite spotkanie przeciwko Southampton.

Zawodnik zakończył pierwszą połowę z 6 odbiorami, 4 przechwytami i 6 wygranymi pojedynkami z 7 w których brał udział.

Upiekło mu się jednak, ponieważ mógł nie wyjść na drugą połowę spotkania. Przed końcem pierwszej połowy zanotował groźnie wyglądające wejście w nogi Djenepo. Nadepnął na kostkę zawodnika Świętych korkami, sędzia odgwizdał jednak tylko rzut wolny. Obyło się bez żadnej kartki dla francuskiego pomocnika.

Oczywiście w zagraniu Kante nie było premedytacji, była to spóźniona interwrencja. Widzieliśmy jednak zawodników, którzy po podobnych zagraniach wylatywali z boiska.

Djenepo może mówić o wyjątkowym pechu, ponieważ chwilę wcześniej w podobny sposób sfaulował go Timo Werner. W tej sytuacji sędzia również nie sięgnął po kartonik.

Komentator Alvin Martin sugeruje, że Kante został oszczędzony przez sędziego dzięki jego dobrej reputacji. Martin dodaje, że przy pełnych trybunach decyzja sędziego mogła być inna.

Alvin Martin: Takie sytuacje się zdarzają, Kante szedł na piłkę. Nie trafił w nią jednak i nadepnął zawodnika Southampton.

Niektórzy zawodnicy mogą to wykorzystać do zrobienia krzywdy rywalowi, wydaje mi się, że N’golo nie jest tym typem gracza.

Przyjęcie piłki Kante nie było wystarczająco dobre, piłka mu uciekła a on próbował wyciągnąć z akcji co się da. Gdyby doszedł do tej piłki, Chelsea mogła mieć groźną akcję. Kiedy podejmujesz taką decyzję z reguły idziesz do końca.

Gdybym był sędzią VAR nie oglądałbym tej powtórki w slow motion. Takie sytuacje w zwolnionym tempie zawsze wyglądają gorzej.

Być może to reputacja Kante pomogła mu uniknąć kary indywidualnej.

Wydaje mi się, że gdyby kibice na trybunach domagali się czerwonej kartki, decyzja sędziego mogła być inna. Atmosfera na boisku może wpływać na decyzje sędziego, to jeden z takich przypadków.

Źródło: talkSPORT

 

 

 

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW