Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Thomas Tuchel udzielił odpowiedzi na kilka pytań po dzisiejszym spotkaniu z Southampton.

Tammy Abraham

– Tammy nie był kontuzjowany, zdjąłem go, ponieważ nie odcisnął on piętna na tym meczu.

Spotkanie

– Mieliśmy szansę na kolejne zwycięstwo, jednak czasami tak jest w futbolu. Byliśmy bardzo dobrzy na pierwszych 80 metrach, jednak w ostatniej fazie akcji, byliśmy słabi. Nie byliśmy wystarczająco agresywni oraz kreatywni. Decyzyjność wyglądała źle.

Hudson-Odoi

– Callum nie doznał urazu, po prostu w takim meczu trudno było kreować szanse, więc potrzebowaliśmy kontr-pressingu, aby wymusić błędy na rywalu. Do tego potrzeba odpowiedniego nastawienia oraz chęci. Nie widziałem tego dzisiaj u Calluma, nie wykorzystywał okazji do kontr-pressingu, tracił piłkę zbyt łatwo. Myślę, że nie czuł się dobrze w tym meczu, być może nie byłem fair w stosunku do niego, jednak nie dostałem dziś tego, co oferował mi w poprzednich spotkaniach. To była trudna decyzja, jednak nic się nie zmienia na dłuższą metę. Jutro zapominamy o wszystkim i przygotowujemy się na mecz z Atletico.

– Nie obawiam się o jego pewność siebie. Każdy musi zrozumieć, że podejmuję decyzję, które mają przynieść wygraną w spotkaniu. Nie mam problemu z tym, że piłkarz popełnia błędy i gra słaby mecz, mam jednak problem, kiedy widzę u takiego piłkarza brak energii. On doskonale wie, czego oczekuję i wie, kiedy nie osiąga tego poziomu.

– On musi to zaakceptować i iść dalej.

Brak goli

– Formacja nigdy nie jest problemem ani rozwiązaniem, wszystko zależy od samych piłkarzy. Nasza formacja jest bardzo płynna. Możesz być przekonany, że dniem i nocą myślimy o tym, jak zdobywać bramki i kreować sobie szanse. Widzimy także statystyki i wiemy, że nie strzelamy wystarczająco dużo. Na ten moment, brakuje nam wykończenia. Nie chodzi o brak szans w polu karnym. Dzisiaj zabrakło także odpowiednich decyzji.

Brak miejsca dla wszystkich gwiazd

– Moją pracą jest wygrywanie spotkań, a nie wystawianie jak największej liczby drogich zawodników.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW