Premier League: Southampton vs Chelsea – zapowiedź spotkania
Premier League: Southampton vs Chelsea – zapowiedź spotkania

Premier League: Southampton vs Chelsea – zapowiedź spotkania

Przed nami kolejne starcie w Premier League. Przed The Blues stoi szansa by zbliżyć się do trzeciego miejsca na odległość jednego punktu. Najpierw jednak, fenomenalnie spisująca się Chelsea musi zwyciężyć z będącymi w dołku Świętymi. Czy podopieczni Tuchela wygrają po raz szósty z rzędu?

Ostatnie spotkanie w wykonaniu Londyńczyków to zwycięstwo z Newcastle 2:0. Tu wyraźnie było widać różnicę nie tylko na papierze, dzięki czemu Chelsea dowiozła spokojnie wynik do końca spotkania

Do meczu na St. Marry Stadium The Blues podchodzą z serią zwycięstw na koncie. Niemiecki szkoleniowiec przywrócił do składu Alonso, a jednym z kluczowych ogniw ponownie stał się Mateo Kovacić. Świetne pierwsze wyniki i wzrastająca forma piłkarzy, nie dają Chelsea wystarczającego komfortu psychicznego. W tabeli ligowej zespół ze Stamford Bridge ma tyle samo oczek co West Ham, a nad szóstym Liverpoolem mają zaledwie dwa punkty przewagi. Trudny terminarz dopiero przed Londyńczykami, w końcu po pojedynku z Southampton, na podopiecznych Tuchela czeka Atletico, a później Manchester United.

Jeśli jednak chodzi o samo starcie na St. Marry Stadium to ostatnie pięć wizyt The Blues zakończyły się ich pięcioma zwycięstwami. Na sobotnie starcie Tuchel nie będzie mógł skorzystać z Silvy i Pullisica.

Co z tym Southampton?

Do niedawna ekipa Ralpha Hasenhüttla sprawiała wrażenie poważnych kandydatów do gry w europejskich pucharach. Jednak spadek formy sprawił, że Święci zajmują obecnie 13 lokatę i tracą do szóstego Liverpoolu 11 punktów. Siedem spotkań i 20 straconych bramek to bilans Southamptonu w 2021. Na mecz z The Blues nie będą dostępni Peters, Walcott, Smallbone, Obafemi oraz Diallo.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na zwycięstwo Londyńczyków i to do zera. Nie zapominajmy, że jedyna bramka jaką straciła Chelsea pod wodzą Tuchela to samobój w wykonaniu Rudigera.

Z drugiej strony nie należy obierać też tego za pewnik, jak kibiców The Blues nauczyło już doświadczenie każda seria kiedyś się kończy, czy to dobra, czy to zła. Ostatnim czasem to właśnie Arsenal w starciu z Chelsea przełamał swą passę, a sama gra Kanonierów zaczęła jakkolwiek wyglądać.

Pierwszy gwizdek o 13:30


 

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od lat 14. Na tym portalu moja działko to w znacznej mierze zapowiedzi. Poza samym pisaniem interesuje się retoryką oraz montażem wideo.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW