Wnioski po meczu z Southampton
Wnioski po meczu z Southampton

Wnioski po meczu z Southampton

Bezbarwny mecz w wykonaniu podopiecznych Thomasa Tuchela. Chelsea remisuje na wyjeździe 1:1 z Southampton. Zapraszam Was na wnioski z tego spotkania.

  1. Fatalny był ten mecz w naszym wykonaniu. Zero pomysłu, zero zaskoczenia, niezrozumiałe decyzje trenera. Wszystko razem dało nam szczęśliwy punkt, bo nie wiem czy zasłużyliśmy dzisiaj nawet na to. Bramka zdobyta po rzucie karnym, ciężko się to ogląda.
  2. Raduje się serce jak bramkę zdobywa Mason Mount. Dodatkowo był to rzut karny, miałem przed oczami Franka Lamparda gdy przy piłce pojawił się Mason. Absolutnie był to najlepszy gracz w naszej drużynie. Będzie wielki.
  3. Abstrahując od wyniku to ustawienie na tylko trzech ofensywnych piłkarzy w momencie, gdy gramy na rozbitą mentalnie drużynę jest śmieszne i absurdalne. Tuchel sam zabiera sobie rakiety, którymi może niszczyć przeciwnika. Drużyna Southampton nas zneutralizowała.
  4. Niezrozumiałe dla mnie było ściągnięcie Hudsona-Odoi. Po co robić takie coś młodemu chłopakowi. Zwłaszcza, że wejście Ziyecha nie dało nic. Było tak samo beznadziejnie, a można tylko zniszczyć mentalnie wychowanka takimi ruchami ‚taktycznymi’. Na boisku w dalszym ciągu biega dużo defensywnych zawodników w tym Marcos Alonso, który był tragiczny.
  5. Kibice Chelsea mogą być zaniepokojeni i słusznie. Przed nami mecz z Atletico i jeżeli zagramy tak jak teraz to możemy równie dobrze wywiesić białą flagę. Musimy coś zmienić, bo przeciwnik będzie z dużo wyższej półki.
  6. Irracjonalne jest to jak uparł się na formację z trójką obrońców Tuchel. Nie daje nam to nic, bo ani nie wykorzystujemy wahadeł, ani nie mamy zabójczych kontr. Po prostu gramy jakby przeciwnicy biegali po murawie, a my jesteśmy ugrzęźnięci w błocie.
  7. Elastyczny Tuchel – do tego nas przekonywano przy jego zatrudnieniu. Mam nadzieję, że ten mecz pokaże inteligentnemu fachowcowi – bo takim jest Thomas – powód dla którego gramy tak słabo. Bo gdy wyniki zaczną być takie jak zasłużyliśmy na to w meczu z Southampton to nastroje zmienią się diametralnie.

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW