Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela - Chelsea24News
Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Już w niedziele Chelsea podejmie na swoim stadionie Manchester United w hicie kolejki. Czas na przedmeczowe wypowiedzi trenera The Blues.

Kontuzje

– Thiago Silva nie może zagrać w niedzielę. Odbył dzisiaj indywidualną sesję treningową.

Czy Olivier Giroud zasługuje by zacząć od początku?

– Cały czas. On trenuje bardzo dobrze, jest wielką osobowością. Nawet wtedy kiedy nie zaczynał od początku to na to zasługiwał, aczkolwiek nie zdradzę Ci dzisiaj, czy zagra od pierwszej minuty w niedzielę.

TOP 4

– Mamy nadzieje, że możemy to zrobić i wygrać. Wiemy też, że to duże wyzwanie. Są niepokonani na wyjeździe, więc wiemy z kim mamy do czynienia. Mają indywidualną jakość w zespole, potrafią Cię zranić szybkością, są silną drużyną na wyjazdach. Bronią się bardzo kompaktowo.

Edinson Cavani

– Spójrz na nich kiedy zdejmą koszulkę – są niesamowicie wysportowani. Oli jest sprawny w 100%, zero tkanki tłuszczowej tak samo jak Edi. Jest graczem jak Olivier, który jako numer dziewięć zawsze martwi się o drużynę, cierpi za drużynę, zawsze gotowy do biegania po otwartej przestrzeni. W polu karnym obaj są doskonałymi finiszerami, mają duże opanowanie. To są napastnicy najwyższej klasy, a dla mnie ich sprawność fizyczna i samodyscyplina są kluczem do ich sukcesu.

Ole Gunnar Solskjaer

– Graliśmy z nimi dwukrotnie. Oba mecze u siebie przegraliśmy i oba wygraliśmy na wyjeździe, dziwne wyniki. Mamy nadzieje, że uda nam się to odwrócić i wygramy u siebie, ale oni są niepokonani w lidze i wyzwanie jest duże. Lubią mieć przestrzeń i kontrataki. Graliśmy z nimi dwa lata z rzędu i były to ciężkie mecze. Jutro będziemy się przygotowywać do meczu.

Trudno pokonać Chelsea

– Myślę, że gra przeciwko nam nie jest przyjemna, ale to nie jest jeszcze skończony projekt. Przed nami długa droga. Nie ma innego sposobu na pozostanie nienasyconym jak codzienna poprawa, a do poprawy jest bardzo dużo. Czuję energię swojego zespołu, jesteśmy silną grupą, mamy silnych piłkarzy i to sprawia, że trudno nas pokonać. Piłka nożna to zespołowy wysiłek.

Największe spotkanie do tej pory?

– Nie wiem. Każdy mecz jest wielką grą. Były londyńskie derby, mecz z Atletico, potem będzie Liverpool i Everton. Mamy wielkie wyzwania, ale właśnie po to tu jesteśmy. Nie możemy się doczekać tego spotkania.

O stylu Oliviera Giroud

– Staram się zniwelować lukę jaką mam względem stylu Oliego, ale teraz nie jest to możliwe, bo przyjechałem tylko z jedną walizką! Aczkolwiek staram się i myślę, że to nie jest wstydliwe dla Oliego, że jestem jego trenerem.

Jak motywujesz swoich graczy?

– Bardzo trudno jest mówić o sobie i o tym co robię. Wiele rzeczy robię intuicyjnie i naturalnie. Czuje, że są gracze, którzy są sfrustrowani, niezadowoleni, może myślą że moje decyzje są niesprawiedliwe, ale w tej chwili wszyscy bardzo się starają i zasługują na więcej.

– Dla trenera wyzwaniem jest, aby nie utracić kontaktu z zawodnikami. Zwłaszcza z tymi, którzy nie grają zbyt dużo. Czasami ważne jest mieć wolny dzień, a taki daliśmy piłkarzom po meczu z Newcastle. Czasami jest to intuicja, a czasami jest to celowe działanie.

– Nie kieruję się żadnymi wskazówkami, książkami ani niczym innym. Po prostu dużo rozmawiam.

Źródło: Football London

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW