Jorginho wychwala Tuchela - Chelsea24News
Jorginho wychwala Tuchela
Jorginho wychwala Tuchela

Jorginho wychwala Tuchela

Pomocnik Chelsea Londyn – Jorginho zadeklarował, że czuje się szczęśliwy pod wodzą nowego menadżera The Blues, Thomasa Tuchela i całkowicie akceptuje jego założenia taktyczne.

Reprezentant Włoch nie radził sobie najlepiej pod wodzą byłych szkoleniowców klubu, Maurizio Sarriego oraz Franka Lamparda. Za kadencji tego drugiego nie otrzymywał nawet zbyt wielu szans na zmianę swojej sytuacji. Nie zaskarbił sobie również sympatii kibiców Chelsea, którzy twierdzili, że nie nadaje się on do ich zespołu, a już na pewno nie do występowania w podstawowym składzie.

Jednakże od momentu przejęcia zespołu przez Thomasa Tuchela, zawodnik zyskał dużo pewności siebie i na nowo rozkwitł w błękitnej koszulce. Wszystko za sprawą nowego systemu gry, który stara się wdrożyć nowy menadżer i który przewiduje ważną rolę dla Jorginho.

– Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ zespół radzi sobie bardzo dobrze, ciężko pracujemy i wszyscy starają się zrozumieć, czego oczekuje od nas trener.” – mówił Włoch dla oficjalnego portalu Chelsea.

29-latek wyznał, że całkowicie wierzy w plan taktyczny nowego szkoleniowca. Taka postawa nie może dziwić, jeśli spojrzeć na wyniki jakie notuje klub od momentu przejęcia sterów przez niemieckiego trenera. Chelsea jest niepokonana od 8 spotkań, a niedawno dość niespodziewanie zdołała pokonać Atletico Madryt w ramach pierwszego meczu fazy pucharowej Ligii Mistrzów.

– Myślę, że ten plan to właściwy sposób aby iść na przód. Trener zrozumiał charakterystykę poszczególnych zawodników i jego pomysł na naszą grę idzie z tym w parze. Nieustannie stara się udzielać nam cennych rad i wskazywać właściwą drogę do pracy i jak na razie przekłada się to na wyniki zespołu.

Źródło: Tribal Football

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW