Nudny remis na Stamford Bridge - Chelsea dzieli się punktami z Manchesterem United! - Chelsea24News
Nudny remis na Stamford Bridge – Chelsea dzieli się punktami z Manchesterem United!
Nudny remis na Stamford Bridge – Chelsea dzieli się punktami z Manchesterem United!

Nudny remis na Stamford Bridge – Chelsea dzieli się punktami z Manchesterem United!

Thomas Tuchel i jego podopieczni mogli dzisiaj zbliżyć się do Manchesteru United i jeszcze bardziej zaognić walkę o topową czwórkę – spotkanie zakończyło się jednak podziałem punktów i trudno było dzisiaj wskazać ekipę lepszą.

Od pierwszych minut, wiadomo było, że obie ekipy będą prezentować style, w których czują się najlepiej – Chelsea zamierzała więc prowadzić grę, za pomocą krótkich podań, Manchester United skupiał się na wyczekiwaniu rywala i szybkich kontrach.

Tak odmienne style gry sprawiły jednak, że obie ekipy złapały się w klincz, z którego niespecjalnie potrafiły się wyplątać. Przez całą pierwszą odsłonę, oddano bowiem zaledwie dwa celne strzały – po jednej dla każdej z drużyn.

W przerwie doszło do pierwszej zmiany w drużynie gospodarzy – Hudson-Odoi opuścił murawę, a w jego miejsce zameldował się James. Nie wiadomo, czy zmiana była spowodowana kontuzją, czy jednak Tuchel chciał coś zmienić. Faktem jest jednak to, że wychowanek The Blues chłodził sobie udo za pomocą lodu, co może wskazywać na uraz mięśniowy.

Dwie kolejne zmiany to wprowadzenie Pulisica oraz Wernera – zmienili oni Giroud oraz Ziyecha. Obaj panowie byli dzisiaj bezbarwni i w żaden sposób nie sprawili, że fani Czerwonych Diabłów, mogli być niespokojni.

Do końca meczu, obraz meczu nie zmienił się zanadto względem pierwszej odsłony. Obie ekipy, na swój sposób, próbowały stworzyć zagrożenie, jednak były to próby bardzo nieśmiałe.

Spotkanie ostatecznie zakończyło się bezbramkowym remisem i dla Chelsea jest to z pewnością niedosyt, bowiem była szansa na to, aby zbliżyć się do ekip z czołówki ligi, które również uczestniczą w wyścigu o czwórkę. Była to również okazja do tego, aby nadgonić nieco Manchester United.

Kolejne spotkanie ligowe The Blues już za kilka dni – wyzwanie będzie jednak trudniejsze, gdyż na Thomasa Tuchela i jego graczy będzie czekał mecz z Liverpoolem na Anfield. The Reds, pomimo ostatniego spadku formy, nadal są ekipą niezwykle groźną i zwycięstwo na pewno nie będzie łatwe.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW