Gary Neville ocenia pierwszy miesiąc pracy Thomasa Tuchela - Chelsea24News
Gary Neville ocenia pierwszy miesiąc pracy Thomasa Tuchela
Gary Neville ocenia pierwszy miesiąc pracy Thomasa Tuchela

Gary Neville ocenia pierwszy miesiąc pracy Thomasa Tuchela

Od momentu zatrudnienia Thomasa Tuchela minął miesiąc. Po takim czasie, chyba można już wystawiać pierwsze oceny nowemu szkoleniowcowi The Blues. Swoją opinią na temat pracy Niemca podzielił się Gary Neville, były piłkarz Manchesteru United.

Były reprezentant Anglii jest pod wrażeniem dotychczasowej pracy Tuchela w Chelsea i uważa, że Niemieć okaże się dobrym nabytkiem dla klubu z zachodniego Londynu.

– Myślę, że wyciągnie wszystko co najlepsze ze swoich piłkarzy. Uważam, że nowocześni piłkarze potrzebują nowego pomysłu, nowej taktyki co 18 miesięcy czy 2 lata, nieprawdaż?

– Więc co zobaczyliśmy dotychczas, zmienił system gry, przywrócił kilku odstawionych piłkarzy do składu. Myślę, że ich ożywił bo to jego nowy pomysł, nowe sesje treningowe, to nowy głos, ma dużą siłę przebicia. Prowadził PSG i Dortmund gdzie odnosił sukcesy, to sporo o nim mówi.

– Piłkarze lubią nowe pomysły. Potem im się to znudzi, wyrzucą go i sprowadzą kogoś innego, a ty za dwa lata zadasz mi to samo pytanie. Szczególnie w Chelsea, wiemy co tam się dzieje. Zawsze jest to od 18 miesięcy do dwóch lat.

– Myślę, że uczyni ich lepszymi, rozwinie ich. Nie dlatego, że Frank sam by tego nie zrobił. Ale myślę, że ostatecznie Chelsea jest szczęśliwa, nie dają dwóch czy trzech lat, które są potrzebne, aby odnieść sukces, którego chcą właściciele klubu. Oni chcą wyników od razu.

– Z wydanymi w lato pieniędzmi, potrzebują wyników, sprowadzili menedżera, który wie co musi zrobić. Zmienił system, gra trójką z tyłu i dwoma wahadłowymi, myślę, że wyglądają lepiej.

Źródło: Sport Review

 

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW